Sportem k hezčímu tělu i lepší náladě

Zajímalo by vás, co všichni v poslední době tolik vidí na sportování? Jistě i spousta lidí kolem vás začala běhat, aktivně se věnovat nějakému sportu nebo, což je asi nejčastější, navštěvovat posilovnu. Jestli vy trávíte večery raději u počítače, televize nebo knížky, pravděpodobně nemůžete pochopit, co je na tom upoceném sportování tolik baví. Pojďme si to objasnit.

Lidé sportovním aktivitám podléhají zpravidla ze tří důvodů.

1. Bojují za hezčí postavu

Ať chcete, nebo ne, k hezčí postavě se dopracujete jedině přes změnu jídelníčku a pravidelný pohyb. Nemusíte se zrovna každý den dřít v posilovně, někomu pomůže i to, když bude chodit na dlouhé procházky. Jedno je ale jisté – pohyb pomáhá shodit kila a zpevnit postavu.

2. Dbají na své zdraví

Každý doktor vám potvrdí, že lidské tělo je stavěné k pohybu, nikoliv k celodennímu sezení za počítačem v kanceláři. Pohybem tedy nejen bojujete proti nadváze, která je sama spouštěčem mnoha onemocnění, ale také podporujete správnou funkci celého organismu. Sport snižuje riziko onemocnění srdce a cév, hladinu glykémie i krevní tlak.

3. Dělá je to šťastné

Při fyzické zátěži jsou z hypofýzy vylučovány endorfiny, látky zodpovědné za dobrou náladu. Proto máte z každého běhu, tréninku v posilovně nebo jízdy na kole tak dobrý pocit.

Nevěříte?

Není nic snazšího než si vše ověřit na vlastní kůži. Začněte navštěvovat nějaké fitness Praha, choďte běhat, jezděte na kole a kolečkových bruslích. Teď je skvělé počasí pro venkovní aktivity a v zimě vás ráda přivítá třeba posilovna Praha Eagle Fitness nedaleko stanice metra Hloubětín. Zde si vyzkoušíte aerobik, bojová umění, zapotíte se v lifterně i kardiozóně, budete cvičit na špičkových strojích značek Life Fitness Pro2 či Hammer Strenght. Že jste to nikdy nedělali? Každý přece někdy začíná. A máte-li strach, nechte si poradit od profesionálů, kteří v Eagle Fitness poskytují individuální diagnostiku. Mají tady také skupinová cvičení pro případ, že byste se všech těch záhadných strojů v posilovně báli.