Jak se poctivě připravit na novou cyklistickou sezónu?

Ačkoliv se to možná v současné chvíli nezdá, jaro se neúprosně blíží. Společně s ním přichází čas na celou řadu sportovních aktivit. Těm dominuje hlavně jízda na kole. Jak připravíte celou rodinu na novou sezónu, abyste si ji maximálně užili?

Bezpečné kolo pro děti

Velkým tématem jsou hlavně dětská kola. Právě ta způsobují pořádné vrásky na čelech většiny rodičů. Jaká velikost je vhodná? Jaký materiál je lehký, ale zároveň odolá případným pádům? Jaký průměr kol?

V dnešní době naštěstí veškeré potřebné informace zjistíte během pouhé chvíle, aniž byste museli objíždět všechny kamenné prodejny v celém širém okolí. Obecně se doporučuje, abyste 2–4letým ratolestem pořídili kola o velikosti 12 palců / 3–5letým o velikosti 14 palců / 4–7letým 16 palců / 6–9letým 20 palců / 8–12letým 24 až 26 palců. Raději se však podívejte na internetové stránky pod vloženým odkazem, kde najdete více důležitých informací.

Nezapomeňte ani na pevnou helmu s potřebnými certifikacemi. V tomto ohledu stojí za zmínku například populární helma na kolo Uvex.

Kolo pro dospělé

Vybrat jízdní kolo pro dospělé je podobně složitá záležitost. Plánujete podnikat společné rodinné výlety? Pak budete kombinovat zpevněné povrchy a lehčí terén v podobě cyklistických tras. Dívejte se primárně po krosových kolech, která jsou jakési univerzální řešení vhodné právě pro zmíněné účely.

Kde si budete moci vybrat ověřená a bezpečná kola pro celou rodinu? Podívejte se na webové stránky populárního e-shopu Ramala. Tito odborníci vám buď prodají kolo online, nebo se můžete zastavit na jednu z celkem sedmi poboček po celé České republice. Na stránkách jejich e-shopu nejdříve navolíte velikost jednotlivých jezdců, po čemž se následně vyfiltrují vhodné varianty pro konkrétní osobu.