Meditace může změnit váš život

Mnoho z nás si pod meditací představí duchovní techniku, která je spojována s východní kulturou. Ve skutečnosti se jedná o příjemnou relaxaci, která pomáhá regenerovat a uzdravovat naše tělo. Mimo jiné dokáže tato pravidelné cvičení zvýšit kvalitu vašeho života, tím že více poznáte sami sebe.

Proč meditovat

Lidé, kteří pravidelně meditují dokáží i ve stresových situacích zklidnit svou mysl a nejednat v afektu. Pokud se vám podaří dostat do stavu hluboké meditace, mozek začne produkovat vlny, které vás působí jako spánek. Rozdíl je v tom, že na meditaci potřebujete jen 40 minut, ovšem u spánku to chce alespoň dvě hodiny.

Dalším důvodem, proč začít s meditací je fakt, že se učíme ovládat svou mysl. Některá cvičení dokonce rozvíjejí naší představivost a tím pádem podporují tvůrčí myšlení. Pokud začnete meditovat, vaše schopnost tvořit roste. Může se tak stát, že díky meditaci objevíte v sobě nové literární, výtvarné či hudební schopnosti a otevře se vám tak úplně nová kapitola života.

Jak začít meditovat

Než začnete s těmito praktikami, musíte si uvědomit jeden důležitý bod. Nemějte od meditace příliš velká očekávání a spíše meditujte proto, abyste udělali něco pro rozvoj své osobnosti. Potom vám vše půjde snáz.

Stejně jako jiná cvičení, i meditace vyžaduje trénink. Nedělejte to kvůli tomu, že chcete něco získat, ale proto, abyste maximálně uvolnili svou mysl.

Forem, jak meditovat, je spousta. Meditace je i součástí jógového cvičení. Zde se hodně pracuje s dechem. Jsou ale i meditace, kde prostě jen v tichosti uvolňujete svou mysl.

Než začnete jakoukoliv formu meditace, najděte si správné místo, kde budete toto cvičení praktikovat. V místnosti by vám mělo být příjemně, ani teplo, ani zima. Můžete sedět, ale i ležet v posteli. Místo na meditaci má být klidné. Zařiďte také, ať vás nikdo v tuto dobu neruší. Pustit si můžete příjemnou relaxační hudbu či zapálit vonné esence.

Vyberte si, jaký typ meditace vám sedne a zařaďte tento typ relaxace do svého života.