Souboj mezi balenou a kohoutkovou vodou – která je lepší?

Věčný souboj mezi balenou a kohoutkovou vodou snad nikdy nebude vyřešen. Jedni nedají dopustit na vodu z kohoutku, jiní zase lobují na vodu z lahve. Která je ale lepší? Obrázek si udělejte sami.

Balená voda

Čistou balenou vodu nabízí na našem trhu velká škála výrobců. Sami si můžete vybrat cenovou relaci a druh vody. Výrobci nabízejí vodu minerální, která obsahuje větší množství sodíku a vápníku. Je tedy vhodná pro lidi, kteří trpí vysokým krevním tlakem a obezitou.

Druhy balených vod:

  • Minerální voda se však nedoporučuje k dlouhodobému užívání.
  • Dalším typem je voda pramenitá. Jedná se o vodu z kvalitního chráněného zdroje, která smí být upravována pouze tak, jak to určuje zákon.
  • Poslední druh je kojenecká voda, která je vyráběna z kvalitní vody z podzemního zdroje. Tato voda nesmí být nikterak upravována, s výjimkou ozařování UV zářením. Tato voda se doporučuje při přípravě kojenecké stravy.

U všech vod bývají prováděny pravidelné testy, které prokazují množství obsažených látek. Pokud preferujete vodu balenou, měli byste typy a značky střídat, aby nebyl váš organismus plný jedním minerálem.

Nevýhody balené vody

Balená voda však může mít občas horší kvalitu, než voda z kohoutku. Příčinou bývá špatné skladování a chyby při plnění vody do láhví. V tomto případě může způsobit i zdravotní potíže.

Další nevýhodou je, že je mnohokrát dražší, než voda z kohoutku. Cena se často odvíjí jen od značky, neukazuje však na kvalitu vody. Posledním faktem je , že balená voda je obrovskou zátěží pro naše životní prostředí.

Tip: jak vybrat pojištění

Kohoutková voda

Pitná voda z kohoutku je vždy zdravotně nezávadná a nevyvolává žádná onemocnění. Je pravidelně kontrolována. Tato voda je vždy čerstvá, její kvalita se ale odvíjí od lokality, ve které bydlíte. To taky určuje, zda je vhodná i pro kojence. Všechny vody ale po převaření jsou. A jedná se o nejlevnější variantu vod.

Závěrem lze jen říci, že pokud se někteří odvolávají na chuť, vyvedeme vás z omylu. Bylo prováděno několik testů balených vod s kohoutkovou vodou a ta vždy skončila na předních příčkách, co se chuti a vůně týče.

Nyní už jen záleží na vás, jakou vodu si vy vyberete.