Objevte přínos Ginkgo biloby

Jinan dvoulaločný zvaný též ginkgo biloba je jedním z nejprodávanějších bylinných doplňků na trhu. Jinan patří k nejstarším stromům na světě a řadíme ho do opadavých stromů a jako mohutný strom dorůstá do výšky mezi 30-40 metry. Proč se ale právě tento strom stal tak oblíbeným?

Léčivé účinky

Listy ginkgo biloby obsahují flavoniody, které jsou známe pro své antioxidační účinky. Tato látka také pomáhá regenerovat cévy a proto jsou její listy výborné pro lidi se srdečně-cévními obtížemi. Dalšími látkami obsažené v ginkgu jsou terpenické laktony, karboxylové kyseliny a fenolické látky, které pomáhají zvyšovat průtok krve v končetinách a hlavně v mozku.

Objevte přínos Ginkgo biloby

Jsou skvělým pomocníkem proti náhlým mozkovým příhodám, nebo při náhle vzniklé hluchotě, poruchám paměti, závratích a Alzheimerově chorobě. Dále umí perfektně bojovat s Parkinsonovou chorobou, praskáním cév, křečovými žílami, bolestmi hlavy, cukrovkou a jiným.

TIP: motoristický magazín

Pro své účinky bývá často vyhledáván studenty, protože dokáže zvýšit schopnost soustředění a snižovat únavu.

Jak užívat Ginkgo bilobu

Pokud máte přístup k čerstvé bylině, sbírejte jeho listy v období od jara do léta. Listy gingka se můžou podávat buď ve formě krátce vařeného odvaru, který si vyrobíte z 250 g čerstvých listů a 500 ml vroucí vody. Po přelití listů necháme 10 minut vylouhovat, poté přecedíme a můžeme podávat. Další možností užívání jinanu je ve formě tinktury, výluhu tvořeného z byliny a alkoholu. Kapky se zpravidla užívají třikrát denně, 20-25 kapek. Tinkturu si buď můžete vyrobit doma, nebo zakoupit v lékárně. Mnoho lékáren nabízí i tobolky, ovšem ty velmi často obsahují i jiné chemické přísady, proto je spíše nedoporučujeme.

Objevte přínos Ginkgo biloby

Ginkgo biloba se stala velmi oblíbeným doplňkem stravy i proto, že se dá užívat dlouhodobě a je vhodná i pro kojící a těhotné ženy. Tento léčivý strom přežil do dnešních časů právě díky svým magickým účinkům a dnes se opět postupně dostává do popředí zájmu v oblasti medicíny. Vyzkoušejte jeho skvělé a léčivý účinky i vy.