Proč pravidelně navštěvovat očního lékaře?

Měření zraku, správné usazení kontaktních čoček a prevence. To nejsou jediné důvody, proč pravidelně navštěvovat očního lékaře. Důvody naleznete v článku.

Pokud je vaše oko neustále vystavováno vlivům prostředí, je pravidelná kontrola očí nutností. A to nejen pokud pracujete v prašném či zakouřeném prostředí, případně na počítači. Jak vám může pomoct oční optika? Plzeň nabízí řešení.

Oční optika Plzeň – měření zraku a prevence

Spousta z vás si teď určitě řekne, že dokud se neobjeví problém, nemá cenu za lékařem vůbec chodit. To ale není pravda. Pokud se problém podaří podchytit už v samotném zárodku, pak je jednodušší ho vyřešit. A díky včasnému zásahu navíc ochráníte i svůj zrak. Se základní prevencí pomůže zejména měření zraku. Plzen a okolí nabízí velké množství očních lékařů, kteří vám s radostí zrak přeměří.

Pokud byste pokračovali v nastavených praktikách i se zhoršeným zrakem, je více než pravděpodobné, že brzy budete vidět ještě hůře. Mnohdy navíc problémy ani nemusíte zaznamenat. Proto není od věci alespoň jednou do roka navštívit optika. Plzeň jakožto krajské město nabízí jejich široký výběr.

Správné rozměry kontaktní čočky

Není čočka jako čočka. Zakřivení oka je zhruba stejné, každý ho ale máme trošku jiné. Proto je nutné, aby dobře seděly i kontaktní čočky. Pokud bude dobře připevněná, dosáhnete tak lepších výsledků. Bude sloužit mnohem lépe než v případě, že by mezi vaším okem a kontaktní čočkou byly mezery.

Důležité ale je, aby okraje čočky rovnoměrně přesahovaly rohovku. Pokud tomu tak není, může dojít k odumírání cévek a v horším případě až k zakalení rohovky. Zabránit se tomu dá jednoduše. Pomocí štěrbinové lampy se dá okamžitě zjistit, jestli má čočka správné rozměry a navrhne vhodné řešení. Štěrbinová lampa patří mezi vybavení, které má u sebe optik. Plzeň a zdejší oční lékaři nejsou výjimkou.

Další benefity

Při pravidelné návštěvě očního lékaře předejdete řadě problémů, ale také jejich rozšíření. Trpíte-li zrakovou vadou, optik ji rychle odhalí a doporučí vám nošení brýlí či kontaktních čoček. Díky tomu udržíte svůj zrak zdravý, nebo alespoň minimálně tak dobrý, jako byl doposud.

Jaké další služby nabízí oční optika Plzeň? Měření zraku, prodej dioptrických brýlí, slunečních brýlí i kontaktních čoček. Naleznete tu vše na jednom místě. V případě, že vám bude diagnostikována zraková vada, tak můžete rychle odejít i s potřebným vybavením.