Pořizujete si manželskou postel? Tyto 3 věci nesmíte podcenit!

Uvažujete o nákupu nové manželské postele? Proč ne? Spát na starší není zrovna dvakrát komfortní. To samé platí i při realizaci novostavby. Bez postele je zkrátka špatně a s nějakou alternativou vydržíte jenom krátkou dobu. Víte ale podle jakých aspektů vybrat novou, abyste získali ničím nerušený relax? Pokud ne, jste na správném místě. My se totiž na 3 základní kritéria této nelehké volby zaměříme mnohem podrobněji právě v tomto článku.

S důrazem na ten správný materiál

V první řadě se soustřeďte na materiál, z něhož bude postel vyrobena. Jednoznačně nejoblíbenější je masivní dřevo. Vždyť právě ono s sebou nese punc originality a především přírody. Zapomeňte na přítomnost různých syntetických pojiv, jako je tomu u mnohých modelů z dřevotřísky! Masivní manželské postele jsou poněkud dražší a také těžší, nicméně za ten komfort vám to stojí! Na trhu existují ještě kovové alternativy. Tyto postele jsou ale poměrně chladné a také ne příliš bytelné.

Design a tvar postele

Vzhledově není problém vybírat mezi spoustou modelů. Zaměřte se na to, jestli chcete postel s čely, případně jen s jedním, nebo bez nich. Optimální je přítomnost minimálně vyvýšeného prostoru u nohou, aby nepadaly na zem peřiny. Co se týká barev, k dispozici je neuvěřitelný rozsah odstínů. Přírodní laky dokážou dát jakýmkoli dřevinám specifickou barvu.

Úložný prostor a správné rošty

Opravdu potřebujete úložný prostor? Tuto otázku si stoprocentně položte. Máte-li v ložnici dostatek skříní a komod, pak se spolehněte na ně. Nejlepší jsou totiž postele s lamelovými rošty, jež umožní přikrývkám dýchat. Tím se eliminuje vznik nadměrné vlhkosti a samozřejmě i potenciálních plísní. S těmi jsou spojeny mnohé nejen respirační choroby. A kde nakupovat? Nejmodernější postele najdete zde.