Jak vyzrát na dostatečný příjem tekutin?

S narůstajícími venkovními teplotami se většina lidí snaží dbát na dostatečný příjem tekutin, ale přiznejme si, že v hektickém dni často vypijeme mnohem méně, než by bylo záhodno. Jak tedy během dne přijmout dostatečné množství tekutin?

Tipy pro snazší dodržování pitného režimu

Jako v mnoha jiných oblastech i v rámci pitného režimu platí, že pravidelný návyk je téměř stoprocentní zárukou úspěchu.

· Můžete si například zvyknout vypít jednu nebo dvě velké sklenice vody hned ráno a potom každou další hodinu.

· Stejně tak je vhodné mít sklenici nebo láhev s vodou vždy po ruce, například na pracovním stole, v kabelce, batohu a podobně.

· Také není od věci pořídit si nějaký džbán, do kterého si budete moci připravovat lahodné domácí limonády, které vás příjemně osvěží.

I kohoutková voda může chutnat skvěle

Ale co dělat, pokud vám kohoutková nechutná, protože v ní chtě nechtě cítíte nepříjemnou pachuť? Takové pachuti, stejně jako nežádoucích zbytků pesticidů, dusičnanů nebo těžkých kovů, které projdou i přes přísné kontroly kvality, se lze zbavit při takzvané ionizaci vody, jejímž výsledkem je zásaditá voda, která je k pravidelné konzumaci ideální. K ionizaci vody se používají speciální přístroje, které jsou určeny pro domácí i komerční použití, ale stejně tak jsou k dostání ionizační láhve, které lze snadno nosit s sebou a mít tak kvalitní vodu kdykoliv k dispozici.

A dobrou, čistou vodu ještě nepatrně vylepší trocha čerstvě vymačkané citronové šťávy, pár lístků máty nebo několik plátků salátové okurky. Vězte, že taková voda vás osvěží mnohem více než slazená, přesycená limonáda nebo kupovaný džus.

Na pristrojeprozdravi.cz najdete další užitečné pomocníky, kteří vám pomohou s přípravou lahodných domácích nápojů a šťáv, o jejichž složení budete mít dokonalý přehled.