Zbavte se nepříjemného kousání nehtů

Je to jeden z nejnepříjemnějších zlozvyků, za který se lidé stydí, ale přesto nejsou schopni jej překonat. Když už se jim to konečně podaří, je jen otázkou času, kdy k tomuto zlozvyku sklouznou znovu. Stačí dostat se do stresu, být nervózní a opět se boj s kousáním nehtů vyhne kontrole. Opravdu se toto nejde zbavit jednou provždy? Proč to mají v tomto případě jednoduší ženy?

Odstraňte příčinu

Každá věc a každý čin má svůj důvod, jakýsi spouštěč, který nás donutí něco udělat. V případě kousání nehtů může být důvodů, proč to člověk dělá, více. Nejčastěji si však lidé koušou nehty tehdy, když se cítí pod nátlakem, jsou ve stresu a z nervozity začnou věnovat pozornost svým nehtům. Proto je prvním krokem k odstranění tohoto zlozvyku uvědomění si, v jakých chvíli k němu dochází, a zda se dané situace nedají lépe ovládat. Najděte si jiný způsob, jak se odreagovat, když jste nervózní. Pořiďte si například antistresový míček, jehož stisknutí vám nahradí kousání nehtů. Všimněte si, že když jste v pohodě a vaše mysl je čistá, nehty necháváte na pokoji. Snažte se proto nebrat všechny situace tak tragicky a nenechte se snadno rozhodit kdejakou maličkostí. Sebeovládání je velmi důležité při boji s každým zlozvykem a obzvlášť v tomto případě vám může být velmi nápomocné. Pokud totiž máte pevnou vůli, obejdete se i bez zvláštních pomůcek a rad. Prostě si řeknete a dost a svého cíle dosáhnete velmi snadno bez cizí pomoci a to je tou největší motivací.

Zjistěte, jak být krásná a jak na svatbu

Buďte na sebe nekompromisně tvrdí

Stále se vám nedaří mít pod kontrolou zvládání stresových situací a odnáší to vaše nehty? Buďte na sebe tvrdí a zabraňte kousání nehtů metodou, která ve většině případů zabere. V lékárnách seženete speciální průsvitný lak proti kousání nehtů. Specifický je zejména svou vůní a chutí. Kdykoli se znovu ocitnete ve stresu a budete se chtít vrhnout na nehty, odradí váš nepříjemná hořká pachuť tohoto laku. Skvěle tento lak pomáhá při zvládání zlozvyku kousání nehtů u malých dětí. Dospělý člověk většinou po čase znovu zlozvyku podlehne. Ženy to však mají o něco snadnější, jelikož své nehty mohou začít řešit razantním způsobem. Stačí si nechat udělat nehty umělé a počkat, až vaše vlastní dorostou do patřičné délky. Následně umělé nehty nechejte odstranit a pečujte o své vlastní. Většinou vám to totiž nedá, když poznáte, jakou vám mohou dělat parádu, když o ně správně pečujete a zabrání vám tak v tom, abyste si je opět začali ničit kousáním. Pravdou však je, že jak muži tak ženy po čase zjistí, že upravené nehty jsou zkrátka nutností, pokud chcete vystupovat reprezentativně. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než na zlozvyk prostě zapomenout a užívat si pocitu dokonale upravených a vzhledných nehtů.