Do čeho vložit peníze? Nakupte zlato!

Co je dnes nejlepší forma investice? Zapomeňte na termínované vklady, spořicí účty s minimálním úrokem a investiční fondy. Kdo chce své peníze udržet v bezpečí, ten dnes skupuje zlato.

Všichni hledají bezpečnou investici. Doba je totiž nejistá, inflace vysoká a spousta lidí se bojí, že peníze ztratí na hodnotě. Pokud patříte mezi ně, zřejmě už jste přemýšleli o investici do nemovitosti – ta se přece vždycky zdá jako bezpečný způsob uložení peněz, nebo ne?

Máte našetřené miliony?

Ano, ceny nemovitostí stabilně stoupají, problém však je, že abyste si mohli pořídit investiční byt, potřebujete mít našetřené miliony, které běžný člověk obvykle nemá. Někteří si vzali hypotéku, ale skutečně je moudré se v nejisté době uvazovat ke splácení hypotéky? Spíše ne. Své peníze můžete ochránit i jinak.

Zlato si svou hodnotu drží

Podobně jako u nemovitostí, i hodnota zlata stále roste. Dokonale vaše peníze ochrání před inflací, a dokonce i před pádem měny. Je totiž nezávislé na měně. Zlato nakoupíte a prodáte kdekoliv po světě. Snadno si ho vezmete s sebou. S nemovitostí jste vázáni na jedno místo, musíte se o ni starat, hledat nájemce. Zlato si sbalíte s sebou do trezoru a odvezete kamkoliv.

Investiční zlato jsou mince a slitky

Investiční zlato, o kterém se tady bavíme, jsou totiž mince a slitky, tedy zlato ve fyzické podobě, na kterou si můžete sáhnout. Právě toto zlato je totiž osvobozeno od DPH. Pořídíte ho úplně jednoduše, můžete se vydat třeba do kamenné prodejny v Obecním domě v Praze, nebo si ho objednat přes internet v e-shopu Zlate-mince.cz. Stejně jednoduše pak zlato prodáte. Kdykoliv a kdekoliv.

Obecně se zlato doporučuje pro dlouhodobější investice. Jeho velkou výhodou však je, že nemusíte investovat velké množství peněz. Mince či malé slitky se dají pořídit i za pár tisíc korun. Navíc ho můžete nakupovat postupně, vždy až si zase našetříte nějakou vyšší částku.