Zadržuje vaše tělo vodu? Pak je něco v nepořádku

Zažili to už asi všichni. Zatímco někomu se to přihodí jednou za život, někdo trpí dlouhodobě a pravidelně. O čem je řeč? O nepříjemném a nebezpečném zavodnění organismu. Trápí-li vás otoky, máte-li pocit nekomfortního nafouknutí břicha nebo se vám snad poslední dobou rapidně zhoršila celulitida? Pak poslechněte své tělo snažící se vás upozornit na to, že v sobě zadržujete přebytečnou vodu. Ptáte se tedy jak se odvodnit?

Příčiny zavodnění organismu

Existují osvědčené příčiny hromadící se vody v lidském těle. Prvním rizikem je zvýšená konzumace soli. Ačkoliv je denní doporučené množství soli pouze 5 g, překračují ho prakticky všichni. Není neobvyklé, že do sebe denně vpravíme až několikanásobné povolené množství. Můžou za to průmyslově vyráběné potraviny, kterými vás výrobci chtějí hlavně nalákat. A kdo by si kupoval nemastné neslané pochoutky? Asi nikdo. Vy se však momentálně snažíte příjem soli snížit, takže upřednostněte jídla připravovaná doma nebo si alespoň dejte opravdu dobrý pozor na složení. Cukr, cukr, cukr. Je všude kolem nás a ve všem. Není proto divu, že jím naše tělo dopujeme až přespříliš. Chcete-li se cítit lehčí, doporučujeme vám cukrový detox. Alespoň na nějaký čas vynechte čokoládky, sušenky a další pamlsky zhoršující fungování organismu.

Potraviny, které vám pomohou

Příroda ví, jak nám pomoci. Skvělým řešením pro odvodnění je domácí očistná kúra složená z účinných rostlin, plodů a bylinek prokazatelně snižujících podíl vody v těle. Milujete ovoce? Jste zachráněni. Jezte hodně melounů, banánů a meruněk. Jste-li spíše na zeleninu, pak si nakupte okurky, mrkev nebo celer. Chroupat je můžete večer u seriálu místo mastných a slaných brambůrků. Z bylinek jsou nejúčinnější kopřivy, petrželová nať a domácí čaje z maliníkových listů, libečku a černého rybízu.