Dostatek vitamínů během zimy

Samozřejmě čerstvé ovoce a zelenina je to nejlepší. V zimním období ale plodiny, které nabízejí v obchodech, z naprosté většiny nepocházejí z České republiky. A přestože jsou různě chemicky ošetřeny, aby zvládly dlouhou přepravu a stále vypadaly čerstvě, vitamínů si z nich vaše tělo moc nevezme. Ano, je tu ještě zelí, červená řepa a další nakládaná zelenina. Všichni víme, že tato zelenina je opravdovou vitamínovou bombou. Pokud ale sestavujete jídelní lístky pro restauraci nebo třeba školní jídelnu, víte, že se nehodí ke každému jídlu.

Mražené ovoce, zelenina a bylinky nejen během zimy

Obzvláště během zimy je výborným zdrojem vitamínů mražené ovoce, zelenina i bylinky. Doporučují je i výživoví specialisté a vy je můžete využít téměř ve všech receptech. Pokud si zakládáte na kvalitě jídel, jistě kladete důraz i na použité suroviny. Opravdovou špičkou v oblasti mraženého ovoce a zeleniny je společnost DIONE PREMIUM. Na náš trh dodává plodiny z naprosté většiny od českých pěstitelů. Plodiny, které jsou sklízeny v době, kdy jsou právě zralé. Obsahují nejvíce vitamínů a antioxidantů a jsou také plné chuti. Vy tak můžete servírovat svým hostům jídla s přirozenou a plnou chutí po celý rok.

Mražené produkty a finanční náročnost

Máte-li na starosti instituční stravování, musíte brát také v potaz finanční náročnost surovin. Skvělou volbou je tady mražené ovoce a zelenina od společnosti Agrimex. Na trh dodávají širokou paletu plodin a za rozumnou cenu. Dbají však na kvalitu a v produktech nenaleznete žádnou drť ani zmrazky. I ve školních jídelnách a dalších provozech jsou tak možnosti, jak dodat jídlům potřebné vitamíny.