Jak vybrat batoh či aktovku pro prvňáčka?

Přestože je momentálně školní rok uprostřed, zřejmě přemýšlíte, že koupíte nadcházejícímu prvňáčkovi aktovku anebo batoh pod vánoční stromeček, a proto článek věnující se jeho výběru není až tak od věci. V následujících řádcích vám prozradíme, jak správně vybrat školní tašku a na co si dát hlavně pozor.

Současný trh se školními batohy je sice rozmanitý, nicméně ne všechny nabízené produkty jsou po kvalitativní stránce vyhovující. V první řadě vás musíme upozornit, že je naprostý nesmysl, abyste se dívali pouze na školní batohy z reklam, protože mnohdy jsou reklamy klamavé, a tak nedostanete to, co televizní spot či letáček slibuje.

Zvolit aktovku, nebo spíše batoh?

Jestliže připravujete prvňáčka do školy, nejspíše se rozhodujete, zda investovat do klasické aktovky, nebo sáhnout po moderním batohu. Obě možnosti mají své přednosti a úskalí. Aktovka disponuje jednou velkou skořepinovou komorou, do níž prvňáček vloží všechno učivo včetně školních potřeb. Postranní kapsy jsou určeny na svačinu a láhev s pitím. Školní aktovka pro prvňáčka se zavírá zámečkem, chlubí se pevným dnem a často bývá voděodolná.

Výhodou batohu je, že je vícekomorový, a tak si může prvňáček učebnice a sešity rozdělit zvlášť. Zapínání je na zip. Přestože je dno pevné, batoh není tak stabilní jako aktovka. Školní batohy nebývají voděodolné, což však vyřeší pláštěnka.

Školní batohy značky STIL

Jestliže jste se rozhodli pro školní batohy pro 1. stupeň, podívejte se do pestrého produktového portfolia značky STIL, která připravila modely jak pro mladé slečny, tak i chlapce. Samozřejmostí jsou anatomicky tvarovaná záda, díky nimž vaše ratolesti nebudou bolet záda. V nabídce najdete i školní batoh pro 2. stupeň, a tak zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože koupíte dárek i pro staršího sourozence.

Konkurenční výhodou značky STIL je kvalita. Potěší vás také, že školní batohy nejsou příliš těžké. Výrobce nabízí ještě výhodné sety skládající se z batohu, penálu, boxu, zástěrky, peněženky a dalších školních potřeb ve stejném designu jako samotný studentský batoh.