Jak správně investovat do zlata?

Už vás nebaví nejistota spojená s inflací, která poslední dobou stále nenápadně stoupá? Každému člověku se hodí zadní vrátka. I když kolem vypukne jakákoliv katastrofa, vaše finance budou správně zhodnocené a uklizené. Možná máte naopak chuť investovat, ale nechcete podstupovat zbytečné riziko, když se nevyznáte v oboru. Pak máte jen dvě možnosti – nemovitosti nebo zlato.

Čím začít?

Pokud vás zajímají spíš dlouhodobé investice, pak buď kupte nějakou nemovitost či pozemek, či nakupte zlato. Většina lidí nemá dostatek peněz ani na vlastní bydlení díky současné bytové situaci, natož na to, aby si mohla dovolit kupovat další na investici. Oproti tomu investiční zlato vám dovolí bohatnout postupně a hlavně bezpečně. Nejde sice o nijak vysokou výnosnost, ale je to jistota, která se ani časem nemění.

Nejdřív dostatek informací, pak akce…

Než začnete do svého portfolia nakupovat, měli byste vědět, jaká je situace na trhu, takže si nejprve zjistěte, jaká je cena zlata. Podívejte se na burzu, do společností, které ho nabízejí. To je základní přehled, který by měl znát každý investor. Pak je nutně vědět, kdy nakupovat. Nejlépe v situaci, kdy je klid a cena je nízko. Vyplatí se sledovat situaci, monitorovat jednotlivé společnosti a kupovat jen od těch, kteří mají nejnižší přirážku k ceně světové.

Pokud byste naopak chtěli prodávat, tak vždy v situaci, kdy za zlato dostanete víc, než jak jste nakoupili. Investice do zlata patří mezi ty střízlivější. Vzhledem k tomu, že si ho nepořizujete kvůli výnosům, ale jako jistotu, jde o hodnotu, která neztrácí. Vybírejte mezi mincemi i slitky. Nemusíte ze začátku investovat mnoho. Každý kousek se počítá.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Rozhodně se však neomezujte pouze na jednoho obchodníka. Neškodí rozhodit sítě i dál. Na investování do zlata nepotřebujete mít extra znalosti v oboru. Hodí se však alespoň základní informace, které vám pomohou v rozhodování.