Co urychluje stárnutí aneb největší nepřátelé naší pleti

Každý z nás si přeje cítit se mladě a mladě také vypadat. Čas sice zastavit nemůžeme, ale někteří lidé mu jdou doslova naproti tím, že dělají základní chyby. Víte, které to jsou? 

Elixír mládí? Tomu nevěřím

I přesto, že elixír mládí byl dávno vynalezen, stále mu někteří lidé nevěří. Tím, že se k přípravkům obsahujícím kolagen staví zády, si zbytečně přidávají léta a stárnou rychleji. Doplňky stravy, kde je mořský kolagen, mají přitom skvělé výsledky a oblíbily si je tisíce uživatelů. Přírodní látka tak dokáže skutečně mnoho.

Na odličování nezáleží…

Stále ještě existují lidé, kteří jdou večer spát s nalíčenou pletí. Ať již se jedná o make-up, řasenku, nebo třeba zbytky pudru, líčidla naší pleti opravdu neprospívají a ucpávají póry. Alespoň v noci by tak pleť měla mít možnost si odpočinout a nabrat dostatek kyslíku.

Čím víc slunce, tím lépe

Používání krému s UV filtrem patří mezi základní rutinu při péči o pleť. Korejky, které ve světě prosluly nádhernou pletí i v pokročilém věku, o tom ví své. Ven nevyjdou, dokud si tvář neošetří opalovacím krémem. Právě působení slunečních paprsků přispívá významnou měrou ke stárnutí naší pleti.

Cigaretový kouř

Přemýšlíte o důvodu, proč přestat kouřit? Jeden bychom měli – vaše pleť si to prostě a jednoduše nezaslouží. Kouřením pleť stárne mnohem rychleji. Typické jsou také kruhy pod očima a unavený vzhled již po ránu. Přejete si omládnout? Típněte to a raději si najděte příjemnější aktivitu.

Mračení se

Pleť s postupem času ztrácí svou elasticitu. Abychom si zachovali její krásný vzhled i v pokročilém věku, rozhodně bychom se neměli neustále mračit. Pořiďte si kvalitní sluneční brýle, abyste neměli „sluneční“ vrásky ze mžourání proti slunci. A pokud možno se obklopte lidmi, se kterými vám je veselo.

Pleť potřebuje pravidelnou výživu, aby zůstala dlouho pevná a pružná. A také správnou péči.