Jak vybírat inzulinové jehly a kde je zakoupíte?

Mezi nezbytné pomůcky pro diabetiky patří například inzulinové jehly. Jejich použití je nezbytné pro optimální dávkování inzulinu na srovnání hladiny krevního cukru. A jak si co nejlépe vybrat tu správnou variantu? A v jakém obchodě koupíte potřebné vybavení pro boj s cukrovkou? To se dozvíte v tomto článku.

Jak poznat kvalitní inzulinové jehly

U jehel určených pro použití ve zdravotnictví existuje hned několik parametrů, které je potřeba sledovat. Jde o velikost a průměr jehly. Ta by zároveň měla být kompatibilní s inzulinovým perem. Pořádné inzulinové jehly navíc nabídnou i elektricky vyhlazený povrch se silikonovou špičkou, s jejíž pomocí je bolestivost vpichu o něco menší, takže je celková aplikace inzulinu příjemnější. Jakmile vyzkoušíte více druhů inzulinových jehel, možná poznáte rozdíl a najdete si svou oblíbenou značku.

Nákup dostatečného množství na internetu

A kde inzulinové jehly pořídíte? Nakoupit je můžete na specializovaném internetovém obchodě se sortimentem pro diabetiky. V porovnání s kamennými prodejnami mnohdy najdete inzulinové jehly za výhodnější ceny. Vybírejte kvalitní výrobky od osvědčených značek. A protože jde o jednorázové pomůcky, je dobré udělat si dostatečnou zásobu, ať vám vydrží i na delší dobu. Jakmile zahlédnete balení za výhodnou cenu, rozhodně neváhejte a nakupujte.

Nezapomeňte na další pomůcky pro diabetiky

A co budete dále potřebovat pro každodenní život s cukrovkou? Kromě inzulinových jehel je nezbytný také glukometr. S jeho pomocí zjistíte, kolik inzulinu musíte nadávkovat. Dále se hodí také odběrová pera, lancety nebo testovací proužky. Všechno potřebné vybavení můžete naštěstí jednoduše objednat na jednom specializovaném internetovém obchodě. Bez problémů tak doplníte potřebné zásoby kvalitních pomůcek pro každodenní život s cukrovkou.