Zázrak jménem kokosový olej

Kokosový olej je ne nadarmo přezdíván zázračným. Pomáhá totiž lidskému tělu v mnoha ohledech a jeho využití je velmi pestré. Použít ho totiž můžete jak v kuchyni, tak i koupelně, kde lze aplikovat například na vlasy i pleť. Proč kokosový olej začít používat a kde jej můžete koupit?

Všemocný kokosový olej

Pokud jste se rozhodli koupit si svůj první kokosový olej, můžete se těšit na řada experimentů, do kterých se s ním můžete hned pustit. Nejprve se podíváme do kuchyně, kde ho můžete použít například při přípravě lívanců. Dodá jim skvělý jemně kokosový nádech a navíc je tato varianta mnohem zdravější než se slunečnicovým olejem. Kokosový olej je všeobecně prospěšný pro naše tělo, takže není divu, že jej někteří konzumují i jen tak na lžičce. Dalším způsobem, jak jej využít jsou masky na vlasy. Stačí na mokré vlasy nanést kokosový olej (pouze do délek), zabalit do alobalu a nechat zhruba dvacet minut působit. Poté odstraníte alobal a vlasy důkladně opláchnete vodou.

Tip: Výhodné pojištění

Díky kokosovému oleji budou lesklejší a zdravější. Pokud mýte tedy například suché a poškozené vlasy následkem častého používání žehličky nebo fénu, masku z kokosového oleje byste rozhodně měli vyzkoušet. Díky své konzistenci je vhodný i jako krém na suchá místa na pokožce. S použitím na pleť obličeje však buďte opatrní. Ačkoliv některým pravidelné používání kokosového oleje pomohlo v boji s pleťovými nedostatky, jiným se naopak pleť začala více mastit. Kokosový olej proto raději použijte například na popraskané paty nebo suché lokty a kolena. Známé použití kokosového oleje je také v oblasti ústní hygieny. Doporučuje se vložit do úst lžičku kokosové oleje, nechat rozpustit a asi deset minut převalovat v ústech. Následně ji musíte vyplivnou, rozhodně nepolykat, jelikož se na ni nabalily bakterie z vašich úst. A právě těch vás tímto způsobem pomůže kokosový olej zbavit. Díky tomu, že je výrazně mastný, poslouží vám i jako náhrada drahých ošetřujících balzámů na rty. Kokosový olej naneste na rty a promněte je. Zbavíte se tak popraskaných rtů snadno a rychle. Pomůže vám ale i na rukou, kdy vás zbaví popraskané a suché kůže. Pokud vás trápí bolestivé odstraňování nehtové kůžičky, opět vám bude stačit aplikace kokosového oleje, která kůži zvláční a hydratuje.

Kam se vydat pro kokosový olej

Bohaté využití kokosového oleje byste si měli vyzkoušet na vlastní kůži. Při výběru dbejte na to, aby se jednalo o panenský kokosový olej lisovaný za studena. Ten totiž dosahuje skutečně nejvyšší kvality. Nejčastěji jej můžete sehnat v prodejnách zdravé výživy, drogeriích v sekci zdravých potravin a v lékárnách. Většinou má balení podobu nízké sklenice s uzavíratelným víčkem, aby vám v ní kokosový olej vydržel co nejdéle.