Jaký bazén je nejlepší?

Už vás nebaví koupat se s cizími lidmi v bazénu? Nedivíme se. Přitom luxus vlastního bazénu si dnes může dopřát každý, kdo má nejen dům, ale třeba i malou chatku nebo předzahrádku. Nejde o nijak drahou záležitost. Nejtěžší spíš je, který bazén vybrat.

Plastový bazén na doma

Dříve si lidé museli nechat zabudovat bazén do země a stálo to nemalé peníze. Dnes je to mnohem snadnější, jen ta nabídka je velká. Běžný plastový bazén dělí výrobci na několik typů. Selektují je dle vzhledu nebo systému odčerpávání vody. Znáte třeba skimmerové bazény? Jedná se o bazény, jež jsou zapuštěné do země. Navazují tak na dlažbu nebo vystupují nad terén a vodu v tomto případě odčerpává skimmer, což je zdířka ve stěně bazénu.

Co je přelivový bazén

Další obdoba bazénu vzniká i vyhloubením jámy a vypláštěním těžkou fólií. Pak tu máme přelivový bazén. Jsou velmi oblíbené. Mají hranu, kam odtéká voda po celém obvodu bazénu. Můžete je vídat třeba v akvaparcích. Výhodou tohoto bazénu je skutečnost, že má tzv. napnutou hladinu. Voda je až po okraj, takže zbytečně necáká kolem. Je to krásné a praktické. Navíc cirkulace je zde bezvadná, nepotřebujete ani vyrovnávací nádrž k filtraci. Už máte představu, co byste asi chtěli? Podívejte se na nabídku bazénů experta na tyto produkty, firmu ALBIXON. Zde vám poradí to nejlepší nejen z hlediska trendů, ale zdejší pracovníci i odhadnou, co bude vyhovovat na míru vašemu zázemí. Vyberte si to nejlepší pro váš domov a užijte si klidně i začátek roku s novým bazénem. Přece jej můžete zastřešit, takže tepla bude dost. Zastřešení zvyšuje teplotu vody, navíc zamezuje znečištění vody nečistotami a chrání tak bazén před dlašími vnějšími vlivy. Nebude vám vadit, že venku prší nebo je zima. Začněte koupací sezónu dřív a posléze si ji i prodlužte.