Ozvláštnit si oblečení není složité ani drahé

Koupit si dnes originální oblečení, ve kterém by se člověk cítil dobře a zároveň hned nebyl středem pozornosti, je stále složitější. Víceméně existují pouze dvě možnosti – návštěva krejčího a potisk textilu.

Druhou variantu si volí podstatně více lidí, jelikož se jedná o snadný, a hlavně levný způsob, jak udělat své oblečení trochu zajímavější.

Potisk doma

Technicky méně zdatní jedinci asi budou chvíli tápat, jak je možné vytvořit si podomácku třeba bavlněné tričko s potiskem, nicméně možné to je. A kupodivu nejde ani o nic extra složitého. Naopak.

Stačí mít dnes již základní výbavu ve formě počítače a tiskárny. Pak už je třeba jen dokoupit nažehlovací papír do tiskárny. Ten naštěstí stojí pakatel.

Postup je se správným vybavením jednoduchý. Člověk si vybere obrázek, který chce mít na triku, případně si namaluje v příslušném programu svůj vlastní a ten následně vytiskne a přežehlí na oblečení. Nic na tom není.

Takto ale postupuje málokdo. Takovýto potisk totiž nefunguje tak, jak by měl. I když se nakonec podaří obrázek nažehlit na textil stoprocentně, je vysoce nepravděpodobné, že na něm vydrží dlouho. Většinou se potisk začne loupat a jinak deformovat již po prvním vyprání. Někdy dokonce i dříve.

Profesionální práce nestojí o moc více

Potisk v domácích podmínkách nakonec může stát i více než u profesionálů. Člověk tímto způsobem totiž přijde o část své garderoby, která pochopitelně něco stojí. I v obchodě je potřeba za oblečení zaplatit. Tam je však jistota, že potisk na něm vydrží hodně dlouhou. Profesionálové totiž využívají daleko modernější metody i přístroje.

Stačí si jen vybrat textil, v aplikaci si nakreslit vhodné logo či nápis a nechat si ho zvěčnit na zvolený druh oblečení. Takto je možné si pořídit nejen tričko či mikinu, ale také například pánskou polokošili s potiskem.