Jakým dárkem udělat radost začínajícímu lékaři nebo medikovi?

Anatomické pomůcky, fonendoskopy, postery, knihy – to všechno se bude hodit nastávajícímu doktorovi.

Promuje váš známý nebo rodinný příslušník na medicíně a vy marně dumáte, co mu dát k promoci? Máme pro vás několik tipů na dárky, které by mohly udělat vašemu známému radost.

Anatomické pomůcky a postery ocení i medik

Nejen student, ale i zkušený lékař se musí neustále vzdělávat. Pokud tedy chcete dát svému blízkému dárek, který pro něj bude užitečný i po skončení studií, věnujte mu nějakou zajímavou anatomickou pomůcku. V dnešní době si už přes internet můžete v e-shopech se zdravotnickými potřebami vybrat nejrůznější modely vnitřních orgánů, kloubů, kostry, lebky.

Skvělým dárkem jsou i postery neboli plakáty znázorňující podrobnou anatomii kostry nebo svalů. Nastávající lékař se tak může učit části těla hned po probuzení při pohledu na stěnu.

Fonendoskopy mají trvalou hodnotu

Téměř každý lékař potřebuje fonendoskop někdy také nazývaný stetoskop. Kvalitní fonendoskop je tak skvělým dárkem k promoci. Klasické fonendoskopy dlouho vydrží a kromě toho je v dnešní době prodávají různé značky v různých barvách a designech. Můžete tak vybrat ten, terý se bude vašemu blízkému nejvíce líbit. Nezapomeňte, že v dnešní době už existují i elektronické fonendoskopy, které pomohou k ještě lepší diagnostice pacienta.

Knihy nikdy nezklamou

Během studií sice museli lékaři prolistovat a naučit se kvantum knih, ale určitě je potěšíte, pokud jim darujete nějakou knižní perličku, která jim jejich náročnou práci trochu zpestří. Zajímavostí tak může být například anglicky psaná kniha od Billa Hayese The Anatomist: A True Story of Gray’s Anatomy, která popisuje životní příběh jednoho z nejznámějších tvůrců anatomické knihy Henryho Graye a jeho nadaného ilustrátora Henryho Vandyka Cartera. Inspiraci však určitě najdete i v českých knihkupectvích.