Pořiďte si kořenovou čističku

Kolem kořenových čističek v současné době koluje mnoho mýtů a nepravd. Většina lidí se domnívá, že tyto čistírny zapáchají zkaženou vodou, lítá kolem nich spousta komárů i dalšího otravného hmyzu, a navíc jsou také nepřiměřeně drahé. Toto všechno jsou však pouze mylné domněnky, které se nezakládají na pravdě. Tyto čistírny totiž představují jedno z nejlepších řešení, jak naložit se znečištěnou vodou v menším měřítku.

Jak fungují kořenové čistírny?

Mnoho těchto mýtů a nedorozumění přitom plyne z toho, že lidé pouze nevědí, jak kořenové čističky fungují, a jaké tedy výhody přináší. Častou chybou bývají představy laické veřejnosti o tom, že čištění probíhá jen skrze kořeny rostlin. Odpadní voda sice v čističce protéká skrze kořeny, mnohem důležitější je však pro celý proces takzvané štěrkové pole, jež je osázené příhodnými rostlinami. Voda je tedy čištěna bakteriemi, které jsou na kamínkách. Ty se totiž živí všemi škodlivými látkami, které jsou nutné z vody vyčistit.

Výhody kořenových čističek

Kořenová čistička má i spoustu dalších nesporných výhod. K čištění vody nepotřebujete žádnou elektrickou energii. Vyžaduje minimální údržbu. Stačí pouze, když z ní občas odstraníte spadané listí. Má dlouhou životnost a nízké provozní náklady. Jediné omezení této čističky je to prostorové. Kořenová čistička vyžaduje 3 m² na obyvatele a další prostor je potřeba na další doplňkové objekty. Jde o zařízení pro mechanické předčištění, regulační šachtu a zasakovací objekt. Pokud tedy sami uvažujete o tomto revolučním čištění vody zcela ekologickým způsobem, určitě navštivte internetové stránky společnosti Grania. Dozvíte se zde mnoho dalších zajímavých a užitečných informací o kořenových čističkách. Firma vám navíc provede veškeré projekční i realizační práce. A vybrat si můžete hned z několika typových řad.