Zabiják cukru, který vám pomůže vyhrát nad cukrovkou

Cukrovka je zákeřné onemocnění, se kterým někteří musí žít celý život. Guamár vám ale pomůže zlepšit vaše výsledky a v některých případech se i cukrovky zbavit.

Guamár je léčivá bylina, která najde uplatnění v celé řadě odvětví. V průběhu času si ale vysloužila přezdívku „Zabiják cukru“. A asi už chápete, kdo vlastností této byliny využije nejvíce.

Pomáhá při léčbě cukrovky

Ano, hádáte správně. Gymnema sylvestre (guamár) se používá především k léčbě diabetu. A to jak toho silného (1. stupeň), tak toho lehčího (2. stupeň). Guamár totiž dokáže stimulovat tvorbu inzulínu, regenerovat buňky pankreasu a zvyšovat aktivitu enzymů. Zabraňuje tak vzniku inzulínové rezistence.

Oproti klasickým „antidiabetikům“ má guamár schopnost obnovy funkce pankreasu. To znamená, že je v některých případech možné se z cukrovky úplně vyléčit. To ostatně dokazují i výzkumy lékařů z indického Madrasu či studie Královské akademie věd v Londýně z roku 2012. Za účinky vděčí rostlina kyselině gymnemové, která tvoří rostlinu z 3,9 až 4,6 procent. Obsahuje také další látky, které blokují vstřebávání cukru ve střevech a stimulují uvolňování inzulínu.

Guamár na hubnutí

Než začnete jásat radostí, musíme vás zastavit. Guamár totiž není všemohoucí. První viditelné výsledky se totiž dostaví až po delší době. Čekat musíte zpravidla 3 až 4 týdny. Pro rozvinutí léčebného účinku se doporučuje guamár užívat alespoň šest měsíců. U nastupující formy cukrovky je pak nutné pro maximální léčebné úspěchy podávat v období 18 až 20 měsíců.

Guamár nepomáhá jen s cukrovkou, ale i v dalších oblastech. Pokud chcete zhubnout, zařaďte ho do jídelníčku. Pomáhá totiž blokovat chuť na sladká a kalorická jídla. Může zato výše zmiňovaná kyselina gymnemová, která napodobuje glukózu. Váže na sebe chuťové buňky specifické pro sladkou chuť, brání aktivaci chuťových pohárků a tak zabraňuje chuti na sladké.