3 byliny, které vám pomohou s problémy s močovým měchýřem

Příchod chladného počasí má často u mnoha žen za následek prochladnutí těla a s ním spojené problémy s močovým měchýřem. Často trpíte zánětem močového měchýře? Pak vám přinášíme tip na tři účinné byliny, které posilují močové ústrojí a pomáhají s léčbou zánětu močového měchýře.

Echinacea

Jednou z velice účinných bylin při léčbě zánětu močových cest je echinacea neboli třapatka nachová. Této léčivé rostlině se často přezdívá indiánské slunce či červená slunečnice, a to pro své krásné květy. Z tohoto důvodu je třapatka nachová k vidění v mnoha zahradách.

Léčivých účinků echinacei využívali již severoameričtí indiáni. Pro léčivé účinky se využívá všechny části rostliny, z nichž se nejčastěji dělá odvar a tinktura.

Kotvičník zemní

K normální funkci močové soustavy slouží také kotvičník zemní (lat. tribulus terrestris). Kromě pozitivního vlivu na močové ústrojí také podporuje reprodukční soustavu, jelikož pomáhá stimulovat a udržovat správnou hladinu pohlavních hormonů a zlepšuje plodnost mužů a žen. U kotvičníku zemního se tak lze často setkat s označením přírodní viagra.

Lichořeřišnice větší

Velice prospěšnou bylinou pro léčbu zánětu močového měchýře a močových cest je také lichořeřišnice větší, která se postará o odstranění bakterií z močových cest a zmírní pálení při močení. Lichořeřišnice větší totiž patří mezi velice účinná přírodní antibiotika, jež účinně bojuje proti širokému spektru bakterií. Působí i na stafylokoky a streptotoky. Díky vysokému obsahu vitamínu C také zvyšuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitu.