Velikonoční rodinná oslava

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem, to je bez debat. Nicméně, obdobně jako Vánoce si je stejně nejvíce užijí děti, které je berou jako jednu velkou zábavu. Pro dospělé jsou především příležitostí pro setkání s rodinou. A co by to bylo za rodinné setkání, bez dobrého jídla?

Pokud letos pořádání velikonočního rodinného srazu připadlo na vás, nezoufejte. Přichystejte zábavu a hostinu pro celou rodinu, z které budou oči i chuťové buňky přecházet. Zkombinovat můžete naše hezké, české tradice s vybranými ze zahraničí. Ani s občerstvením si nemusíte dělat starosti, když ho nezvládnete obstarat sami, můžete si ho objednat u profesionálů. Cateringové společnosti jsou ve většině případů na velikonoční menu připraveny.

Přípravy na svátky jara

Do velikonočních příprav můžete zapojit děti a zabavit je tak klidně na celý den. Malování kraslic, barvení natvrdo uvařených vajec, pečení beránka a podobné činnosti děti opravdu milují. A ty které přestane bavit pomáhání v kuchyni, se velmi rády naučí i plést pomlázku z vrbového proutí.

Velikonoční rodinná oslava

Výbornou kreativní zábavou pro děti i dospělé je i zdobení velikonočních perníčků či výroba velikonočních přání nebo výzdoby.

Zábava na Velikonoční pondělí

Velikonoční pondělí se dříve neslo ve znamení koledování. To se v současné době udržuje spíše na vesnicích. Ve městech se s koledníky moc nepotkáte. Pokud však nechcete, aby děti o zábavu přišly úplně, nechte se inspirovat v zahraničí a připravte pro děti velikonoční hledání vajíček. Vajíčka mohou být čokoládová i klasiky uvařená natvrdo.  Hra spočívá v jejich ukrytí po zahradě nebo v domě či na jiném prostoru a jejich následném hledání dětmi. Uspořádat můžete i další soutěže, které znáte ze školních let, stačí je zpestřit velikonoční tematikou.

Velikonoční pochoutky na rautu

Než děti vajíčka najdou, dospělí se jistě rádi vrhnou na připravené dobroty. Velikonoční raut vám nabízí mnoho možností na ne zcela tradiční rautové občerstvení. Prim by měla hrát čerstvá zelenina a velikonoční pochoutky. Chybět nesmí ani velikonoční sladké pečivo jako je mazanec, jidáše, koblihy nebo beránek.

Velikonoce si užijí i milovníci masa. Pokud si na jehněčí či kůzlečí pečínku sami netroufáte, klidně si ji nechte dovézt z nějaké restaurace. Ty na Velikonoce často chystají menu vytvořené z těchto druhů masa.

Velikonoční rodinná oslava

Na rautovém stole by se měla objevit i legendární velikonoční nádivka. A samozřejmě pokrmy připravené z vajec. Ta mohou být upravena na všechny způsoby. Pokud chcete na stůl položit něco neotřelého, zkuste se inspirovat u profesionálů, kteří si s tradičními recepty rádi pohrají a dodají vašemu rautu slušivý kabátek.

Velikonoční inspirací jistě nic nezkazíte ani v případě, že chystáte firemní party, která spadá do tohoto období. Stačí vše vyladit jarně a možná do menu zakomponovat něco z tradičních pokrmů a jistě budete slavit úspěch. Ne ve všech domácnostech se totiž vaří velikonoční dobroty a každý z nás se občas rád přenese zpět v čase a dotkne se tradic.