3 vědecky podložené způsoby pro rychlé hubnutí

1) Omezte cukry a škroby

Omezení příjmu cukrů a škrobů je jeden z nejefektivnějších a nejpopulárnějších způsobů zbavování se přebytečných kil. Sacharidy jsou pro tělo nejsnáze vstřebatelnou formou energie a pokud je příjem sacharidů nadbytečný či jejich vstřebání příliš rychlé, tělo tloustne.

Toto platí především pro tzv. rychlé sacharidy – např. bílá mouka, bílá rýže, přidaný cukr a podobně. Vyloučit sacharidy ze stravy se z hlediska zdraví nicméně nevyplatí, omezení je vhodné v případě nutné potřeby zbavit se rychle nějakých těch kil, nicméně z dlouhodobého hlediska se větší omezování zdravých sacharidů nedoporučuje.

Místo omezování sacharidů jako takových často postačí, když ze stravy vyřadíte ty nekvalitní, jako je bílé pečivo, sušenky, výrobky s přidaným cukrem atd. a zaměříte se na kvalitní sacharidy se spoustou vlákniny – ovesné vločky, pohanka, jáhly, celozrnná rýže, quinoa a další.

Může vás zajímat: Magazín pro ženy

2) Zvyšte příjem bílkovin

Další zaručenou technikou pro rychlý úbytek váhy je zvýšení příjmu proteinů. Ty nám dodávají pocit sytosti i při relativně nízké energetické hodnotě. Tento pocit sytosti navíc vydrží déle než v případě konzumace sacharidů a tuků.

Je dobré nicméně vědět, že přijímat zbytečně více bílkovin, než tělo potřebuje, může být sice dobrý způsob, jak rychle zhubnout, ale z hlediska zdraví to není ideální. Pokud tedy tuto formu hubnutí zvolíte, zaměřte se především na bílkoviny rostlinného původu, které jsou pro tělo mnohem zdravější než živočišné formy bílkovin.

3) Cvičte alespoň třikrát týdně

Bez fyzické aktivity se hubne těžko a pokud nechcete nezdravě hladovět, tak se cvičení nevyhnete. Za minimální efektivní dávku je považováno cvičení třikrát týdně 30 až 60 minut. Intenzita by se měla v závislosti na délce cvičení pohybovat mezi střední až vysokou.