4 způsoby, jak se zbavit únavy

Podzim a jaro jsou nejčastější období, během kterých na člověka dopadá únava. Je těžké přinutit se k práci, když se vám po ránu nechce ani vstát, natožpak si chystat jídlo a řadu dalších věcí, které jsou potřebné pro skvělý start dne. Člověk nemá náladu zhola na nic, nic ho nebaví a především neví, jak se s únavou poprat. Většinou totiž nepomáhá spánek, protože únava lidský organismu přepadne i tehdy, když má tělo spánku dostatek. Přesto existují způsoby, jak s únavou zatočit nebo jí dokonce úplně předejít. A budete se divit, jak je to snadné.

1) Hýbejte se

Pokud je pohybovou náplní vašeho dne jen cesta do práce a zpět, pak můžete počítat s tím, že únava se skutečně po čase dostaví. Pro správnou funkci organismu je důležité, aby mělo vaše tělo dostatek pohybu. Nejlepší je pochopitelně nějaký kolektivní sport, při kterém si dáte pořádně do těla a ještě si užijete fajn čas s přáteli. Pokud jste ale spíše samotáři, můžete vyzkoušet běh nebo rychlou chůzi. Všechno to jsou snadné způsoby, jak své tělo udržovat v kondici, aby pak snáze vypořádalo s nepříjemnou únavou.

2) Hlídejte si čas

Únava může vznikat také tehdy, když nemáte pravidelný režim. Pokud některé dny vstáváte brzo a jiné později, podepíše se to na vašem stavu. Budete unavení, malátní a nebude mít do ničeho chuť. Váš organismus potřebuje čas na to, aby se vypořádal například s časovým posunem. Nepravidelné ponocování pro něj rozhodně není nic zdravého a dává mu velmi nepříjemně zabrat. Stanovte si dobu, kdy budete chodit spát a kdy vstávat a tu se snažte dodržovat alespoň během pracovního týden. Pro tělo je pravidelný řád velmi důležitý.

Zajímat vás může: péče o zdraví a finanční zprávy

3) Jezte více čerstvých potravin

Kdo by to byl řekl, že s naší únavou souvisí i nesprávné složení jídelníčku? Je tomu ale skutečně tak. Pokud jíte převážně pečivo a sladkosti, není divu, že nejste ve své kondici a zmáhá vás únava. Tu totiž porazíte jedině konzumací čerstvých potravin, zejména ovoce a zeleniny. Svůj den začněte například pořádnou porcí ovoce nebo ovocného džusu a uvidíte, že vám energie vydrží po celé dopoledne. Ihned po probuzení je vhodné vypít sklenici vlažné vody s citronem. Na svačinu můžete opět přikusovat ovoce nebo zeleninu. Pro správnou funkci mozku jsou dobré i ořechy, kterými můžete dozdobit svá jídla a nenásilnou formou je tak dostat do svého stávajícího jídelníčku.

4) Bavte se

Únavu může přinášet také to, že máte psychické problémy. Pokud vás nic nebaví, vše vidíte černě a nemáte na nic náladu, pak je něco špatně. Zbytečně moc přemýšlíte o tom, jak se cítíte, a co vše vám v životě nevychází, až zapomenete na to, co vám naopak skvěle vyšlo. Hledejte na všem kolem sebe jen to dobré a uvidíte, jak se následně změní i váš pohled na svět. Musíte změnit své myšlenky a vše ostatní už se podaří samo.