5 důvodů, proč si pořídit jedlé nádobí

Zapomeňte na plastové jednorázové nádobí. Nevypadá esteticky, škodí přírodě, a ne všem hostům je příjemné krájet si večeři plastovým nožem. Naštěstí existuje alternativa, která je jako dělaná pro piknik v přírodě, výlet nebo zahradní grilování.

Tou alternativou je jedlé nádobí vyrobené z jablečných vláken, pšeničných a ovesných otrub, cukru, pšeničné mouky. Proč byste ho měli vyzkoušet také u vás doma?

1. Potěšíte naši planetu

Zero waste životní styl je v současnosti trendy. Nemusíte ho hnát do extrémů, každý malý krok se počítá. A tím malým krůčkem může být právě výměna jednorázového plastového nádobí za jednorázové jedlé talíře a kelímky. Nevznikne z nich žádný odpad, protože je na závěr sníte. Případně je možné dát je na kompost, v přírodě můžete zbytky jedlých talířů nechat zvířátkům. Rozloží se velmi rychle, na rozdíl od plastu.

2. Ušetříte si práci s umýváním nádobí

Jedlé nádobí je jednorázové nádobí, to znamená, že po jídle nebudete mít žádnou práci s umýváním či rovnáním do myčky. Jde o ideální řešení zejména pro venkovní akce většího rozsahu. S jedlým nádobím, které si po sobě strávníci sní, totiž ani nebudete muset řešit odnášení pytlů plných plastových talířů.

3. Poznáte nové chutě

Jak asi chutná talíř z pšeničných otrub? Čemu se podobá chuť sladkého nápojového kelímku? Těžko se to popisuje, nejlepší bude, když jedlé nádobí vyzkoušíte na vlastní kůži. Tedy spíše chuť.

4. Ohromíte strávníky

Dětské i dospělé. Garantujeme, že mnozí z nich nikdy dříve jedlé lžičky nebo kelímky neviděli, takže až se zakousnete do svého kelímku, budou nevěřícně zírat.

5. Motivujete děti

Vaříte dnes špenát a máte pocit, že vaše děti z toho nebudou nadšené? Naservírujte jim ho na jedlý talíř, který mohou za odměnu sníst, až sní všechen špenát.

Jedlé nádobí vás přitom nijak neomezuje. Je vhodné do mikrovlnky i klasické trouby, můžete v něm naservírovat ledovou zmrzlinu i horkou kávu.