Dodejte svému organismu sílu s echinaceou

Echinacea je překrásně kvetoucí rostlinou, kterou můžete znát také pod názvem třapatka nachová. Přidává se do mnohé kosmetiky, zubní pasty a dalších výrobků. Dodává totiž sílu organismu a podporuje imunitní systém. Možná by mohla pomoci i vám, a to nejen proti nachlazení a infekcím.

Léto je sice za dveřmi, nicméně to znamená odpočinek spíš jen pro školáky. Pracující musí stále denně vstávat a trávit teplé dny v kanceláři či někde jinde na pracovišti. V obrovských vedrech je navíc všechno ještě o kousek horší. Horka jsou únavná, člověk kolikrát přijde domů úplně zpocený a bez energie. Také se vám tohle stává? Pak je načase energii trochu doplnit!

Snižte únavu a vyčerpání s echinaceou

Třapatka nachová obsahuje silice, mastné kyseliny, fenolické látky, beta-sitosterol a polysacharidy. Podporuje bílé krvinky, lymfocyty, které bojují proti bakteriím a virům. Proto se používá jako celková prevence vůči onemocněním, ale i k doplnění energie po fyzické a psychické stránce.

Echinaceu můžete poměrně běžně potkat i v českých zahrádkách. Vzdáleně připomíná kopretinu, nicméně má růžové okvětní lístky. Američtí indiáni kdysi žvýkali její kořen a na rány přikládali listy. V dnešní době se využívají jak kořeny, tak i květy a listy. Úplně nejjednodušší pochopitelně je koupit si hotovou tinkturu či extrakt ve formě tablet. Oblíbenou volbou je například Echinacea 500 plusobohacená o vitamin C, reishi a zinek. Jak možná víte, zinek působí pozitivně na nehty a vlasy, vitamin C podporuje imunitní systém a také reishi má vliv na obranyschopnost organismu. Jen tak nějaká viróza nebo střevní chřipka si na vás tedy nepřijde.

Ani bylinky nejsou všemocné

Nemyslete si však, že vám stačí polykat tabletky a všechno bude hned v pořádku. Nejlépe se proti únavě bojuje dobrým životním stylem. Pravidelně jezte, hodně spěte a dodržujte dostatečný pitný režim. To mnohdy dokáže daleko více než kdejaká bylinka.