Domácí odvlhčovače zbaví domov vlhkosti a plísní

S vysokou vlhkostí v bytě se potýká mnoho domácností. Jakmile se vlhkost přehoupne přes padesátiprocentní hranici, znepříjemňuje život, a dokonce způsobuje plísně, nesvědčí zdraví, nábytku a elektronice. Domácí odvlhčovače sníží vlhkost, a tím i potencionální výskyt alergií.

Nepřiměřená vlhkost má na svědomí vznik plísní, které mohou být ve větší míře zdraví nebezpečné. Pokud se vyskytuje plíseň v ložnicích alergiků, je nutné okamžitě zakročit. Když spíte v místnosti s plísní, je jen otázkou času, kdy se u vás projeví nežádoucí dýchací problémy, a dokonce alergie.

Jak vybrat odvlhčovač?

Před nákupem odvlhčovače si odpovězte na pár otázek, poté můžete snadno vybírat. Na rozměrech místnosti záleží, od toho se odvíjí i velikosti odvlhčovače. Rovněž se zaměřte na teplotu, při které doma relaxujete, protože také tento ukazatel hraje prim. Pokud budete odvlhčovač přemísťovat z pokoje do pokoje, pro jistotu změřte rozměry prostor. V neposlední řadě je důležitá i cena a pestrost funkcí produktu. Některé domácí odvlhčovače čistí efektivně vzduch.

Důležité jsou rozměry i funkčnost

Při výběru domácího odvlhčovače sledujte odvlhčovací možnosti, vzduchový výkon, velikost místnosti, objem nádržky na vodu, spotřebu energie, hlučnost, hmotnost, rozměry a samozřejmě vlastnosti anebo funkce. Můžete dojít k názoru, že jsou pro vás lepší kondenzační domácí odvlhčovače vzduchu, anebo adsorpční model.

Adsorpční, či kondenzační?

K nejoblíbenějším odvlhčovačům patří kondenzační domácí odvlhčovače vhodné do vytápěných místností. Pyšní se dostatečným výkonem a účinností. Navíc jsou energeticky úsporné a nabízejí nespočet užitečných funkcí. Naopak adsorpční produkty mohou být umístěny do chladnějších prostor a do pokojů, kde kolísá teplota. Upoutá tichý provoz a skvělá účinnost. Odradit může vyšší spotřeba elektřiny.