Očistěte svůj organismus

Asi každý z nás si během letních měsíců užívá zahradních grilovaček či různých pochutin během dovolené. I když tato jídla nemusí být nutně pro naše tělo strašákem, rozhodně nebude na škodu si po čase dopřát důkladnou očistu organismu. Způsobů, kterými toho lze dosáhnout, existuje více. Každému může vyhovovat něco jiného a každý dá přednost něčemu jinému, co ho osobně zajímá více a čemu důvěřuje. Někdo může být skeptický vůči čajům na pročištění organismu, jinému za se nevyhovují detoxikační diety a podobně. Vždy se však dá najít cesta, která bude pro každého nejschůdnější. Podívejte se společně s námi, jakými nejznámějšími způsoby lze účinně pročistit organismus v domácích podmínkách a bez zásahu odborníka.

Čajová klasika

A začneme tím nejsnadnějším způsobem a tím jsou očisťující čaje. Někteří lidé v ně sice nemají velkou důvěru, jiní si je ale nemohou vynachválit. Samozřejmé je, že nestačí jednou za čas vypít šálek čaje a máte vystaráno. Čisticí čaj je třeba užívat dlouhodobě. Nejčastější jsou čtrnáctidenní nebo měsíční kúry. O tom, jak dlouho máte čaj popíjet si dočtete na jeho přebalu. Nalézt byste tam měli také informace o složení čaje a především o tom, zda máte vynechat nějaké konkrétní potraviny, aby skutečně došlo k pročištění organismu. Například populární čaj Lymfodren není vhodné kombinovat s mléčnými produkty, protože jedině tak se vaše tělo dokáže snadno a rychle pročistit. Většina těchto čajů je bylinného charakteru a není tedy potřeba je přislazovat. Vyzkoušejte tuto metodu a poznejte sami, zda mají tato čaje tak skvělou očistnou moc, jak se povídá.

TIP: motoristický magazín

Detoxikační diety pro každého

Hlavní výhodou tohoto způsobu očisty organismu je to, že konzumujete jen zdravé potraviny a nic jiného. S tím však ale také souvisí nevýhody detoxikačních diet a to je dočasná razantní změna stravovacích návyků, která by mohla některé zájemce o tuto metodu odradit. Nebojte se ale toho, že byste byli nějak omezeni díky této dietě. Váš jídelníček i nadále zůstane velmi pestrý, jen bude zdravější. Hlavní složkou detoxikační diety totiž jsou především zeleninové a ovocné šťávy. Jednoduše rozmixujete několik druhů zeleniny nebo ovoce a připravíte si lahodný nápoj, který zasytí. Během této detoxikační diety jsou pro vás tabu sladkosti, bílé pečivo, mléčné výrobky a zkrátka všechny potraviny, které jsou hůře stravitelné. Doporučuje se například i konzumace rýže, protože ta má vynikající detoxikační schopnosti. Vyhýbejte se však opět slazeným limonádám, minerálním vodám, kávě, energetickým nápojům apod. Jako nápoj si připravujte ovocné džusy nebo pijte obyčejnou kohoutkovou vodu. Detoxikační dieta se většinou dodržuje několik dní a to od tří až po celý týden. Raději využijte možnosti této diety než nepříjemných detoxikačních půstů, během kterých se nesmí jíst nic.