Elektronické cigarety v mnoha ohledech převyšují ty klasické

Jen málokterý kuřák po několika letech aktivní inhalace škodlivého dýmu nechce s tímto nešvarem přestat. Jenže se nejedná o nic jednoduchého. Skončit jen tak ze dne na den nedokáže skoro nikdo.

Dobrým pomocníkem s odvykáním mohou být například i elektronické cigarety, jež navíc nejsou ani zdaleka tak nezdravé jako klasika.

Žádný dehet ani další podobné jedy

Inhalace cigaretového kouře je nebezpečná hlavně kvůli různým toxickým látkám, které takovýto kouř obsahuje. Ty vznikají hořením tabáku a kdo chce kouřit, ten je prostě do těla dostane, ať už chce či nikoliv. Benzen, dehet a další látky dokáží udělat v těle pěknou rotyku, a to nejen na plicích nebo průduškách.

Proto je rozumnější raději přesedlat na mnohem bezpečnější elektronickou formu kuřiva, v němž k žádnému spalování tabáku nedochází. Náplně e-cigaret se pouze zahřívají, a tudíž dým, který generují, není ani zdaleka tak škodlivý jako v případě klasických cigaret.

Vapování se dá provozovat skoro všude

Dávno už jsou pryč doby, kdy bylo možné si zapálit i v kině. Dnes si naopak nemůže kuřák vychutnat svou oblíbenou neřest ani v blízkosti zastávky, natožpak ještě v hospodě. To je samozřejmě pro milovníky nikotinu docela velký problém.

Pokud však přesedlají na elektronické cigarety, mohou tuto nepříjemnost snadno hodit za hlavu, jelikož vapovat je u nás možné až na pár výjimek skoro všude.

Jednorázová pomoc

Elektronické cigarety mohou pomoci i s odvykáním, stačí si jen potáhnout pokaždé o trochu méně. Toto lze samozřejmě provozovat i s klasickým kuřivem, ovšem vždy je pak nutné cigaretu típnout, někdy třeba i v polovině, což je docela plýtvání.

Kdo si však koupí jednorázovou ecigaretu, může pomyslná stavidla zastavit v podstatě kdykoliv. Takto fungují i standardní elektronky, avšak ty jsou přeci pouze o dost dražší.

Jednorázové cigarety elektronické naproti tomu stojí podobné peníze jako krabička běžného kuřiva.