S čím vším vám může pomoct kotvičník zemní?

Kotvičník zemní patří mezi blahodárné rostliny, které vám mohou pomoct s celou řadou zdravotních problémů. Kdy byste ji tedy měli užívat?

Kdy kotvičník zemní používat?

Kotvičník zemní tinktura není úplně pro každého. Jedná se sice o rostlinu, která má blahodárné účinky, i přesto byste si o jejím užívání nejprve měli něco zjistit. Otázkou totiž zůstává, jestli dokáže pomoct právě vám. V jakých případech je tedy tribulus terrestris tinktura vhodná?

Pokud zrovna máte zánět, mohla by být tato rostlina nápomocná. Není sice všemocná, ale při bolestech a některých typech zánětů dokáže léčit a urychlovat hojení. Po kotvičníku sáhněte i v případě, že máte slabý imunitní systém. Jedním z největších benefitů je totiž schopnost zlepšit funkčnost vaší imunity. A to se především během studených měsíců opravdu hodí.

Řada blahodárných účinků

Tribulus tinktura má blahodárné účinky i při depresích. Nejedná se přímo o antidepresivum, takže neočekávejte tak silné účinky. V dlouhodobém horizontu ale dokáže výrazně pomoci a zlepší váš psychický stav. Tou největší výhodou je ovšem schopnost zvýšit produkci spermií a zlepšit libido. A to nejen u mužů. Pomoct může v některých případech i ženám. Právě díky tomu se této rostlině přezdívá přírodní viagra. Díky tomu, že tribulus dokáže vyvolat vyšší produkci testosteronu, ho hojně využívají i sportovci a především kulturisté.

A aby toho nebylo málo, kotvičník zemní pomáhá i lidem s diabetem. Řada studií totiž dokázala, že pokud budete tuto rostlinu užívat pravidelně, povede to k zlepšení výsledků a nižšímu cukru v krvi. tribulus terrestris tedy můžeme zařadit mezi blahodárné rostliny, které mají široké spektrum účinků. Pomohou tedy nejen diabetikům, ale i sportovcům a lidem, kteří chtějí zvýšit produkci spermií a zlepšit libido. Rostlinu většinou pořídíte v podobě tzv. tinktury. Jedná se o kapky. U nich je velice snadné uhlídat denní dávkování a jednoduše se aplikují. Stačí si ji nakapat do čaje nebo zapít s nápojem.