Jak vybrat kvalitní bezdrátová sluchátka pro chytrý telefon?

Drtivá většina lidí dnes používá chytré mobilní telefony. A k nim nepochybně patří také sluchátka, díky kterým můžete pohodlně a bez rušení ostatních poslouchat hudbu, sledovat videa a uskutečňovat hovory. Existuje hned několik variant, přičemž se z několika důvodů vyplatí vsadit na bezdrátové modely.

Wireless sluchátka vás neomezí v pohybu, mají dosah 10 a více metrů

Bezdrátová sluchátka mají oproti klasickým drátovým modelům zásadní výhodu v tom, že nejsou pevně propojena s telefonem, případně tabletem apod. Obvykle fungují skrze technologii bluetooth. Starší modely sice mají krátký kabel, ten ale spojuje pouze samotné ušní špunty. Dá se lehce omotat kolem krku, takže vás při chůzi a v rámci dosahu nijak neomezuje. Modernější variantu pak představují true wireless bezdrátová sluchátka, která už skutečně nemají žádný kabel, pouze špunty do uší, což přispívá k ještě většímu komfortu při chůzi, běhu či práci, během níž vykonáváte nějakou náročnější fyzickou činnost a kabel by vám v tomto případě mohl vadit. Kvalitní bezdrátová sluchátka se dají používat až do vzdálenost minimálně 10 metrů od chytrého mobilního telefonu či tabletu.

Pozor na kompatibilitu sluchátek s telefonem

Je důležité si dát pozor na to, jaký chytrý telefon používáte. Kupříkladu pro iPhony značky Apple musíte zpravidla zvolit oficiální bezdrátová sluchátka Apple, ostatní zařízení totiž nemusejí být kompatibilní, pokud jde o propojení. Je pravdou, že bezdrátová sluchátka Apple mívají přeci jen vyšší pořizovací cenu, ovšem z mnoha recenzí vyplývá, že se jedná o velmi spolehlivá sluchátka s dlouhou výdrží. I nejlevnější modely bezdrátových sluchátek Apple dokážou hrát na jedno nabití kolem 4 hodin, přičemž nabíjejí lze snadno provést skrz nabíjecí pouzdro. To je pak nutné zapojit přes USB do počítače či zásuvky jen jednou za pár dnů, pokud tedy bezdrátová sluchátka Apple nevyužíváte skutečně velmi často.