Nahlédněte pod pokličku zdravé výživy

Stále více z nás se zajímá o zdravou výživu. Lidstvu už není tak úplně jedno, co svému tělu dopřává a čím dál více se můžeme v obchodech setkal s lidmi, kteří důkladně studují etiketu složení potravin. Někteří jsou však stále trochu skeptičtí vůči pojmu zdravá výživa, protože je v nás zakořeněno tvrzení, že se jedná o různé klíčky, suchary a podobně. Ano, to pochopitelně je také součást zdravé výživy, ale její nabídka je mnohem pestřejší a ti, co se snaží zdravě stravovat rozhodně nemohou říct, že by měli chudý jídelníček. Pojďte společně s námi dnes nahlédnout pod pokličku zdravé výživy a poznejte jídla a chutě, které si zamilujete.

Když nezdravé nahradíme zdravější variantou

Důvodem, proč spousta z nás stále jí nezdravě, je v mnoha případech to, že neznáme různé zdravé alternativy za naše oblíbená, ale nezdravá jídla. Většinou se nám nechce v obchodě složitě pátrat po tom, zda neexistuje něco podobného, ale méně škodlivého a automaticky sáhneme po tom, co už známe a dlouhodobě kupujeme. Takhle by to ale být nemělo. Stačí si poznačit na papír potraviny, které během týdne nejčastěji kupujete, a následně si k nim vypsat vhodné alternativy. Pro ty je dobré vyrazit přímo do prodejny zdravé výživy, kde se můžete dozvědět spoustu způsobů o tom, jak se zdravě stravovat, ale především objevit nové chutě a ingredience.

TIP: Štíhlost nemusí být horor

Zbavte se sladkostí

Nejčastěji lidé hřeší prostřednictvím sladkostí. Ačkoliv je lze vyškrtnout z jídelníčku úplně a nahradit například sušeným ovocem, pro mnohé by to byla moc razantní změna a tím i menší pravděpodobnost, že by u tohoto stylu stravování déle vydrželi. Zkuste ze začátku přejít jen na sladkosti s nižším obsahem cukru a jiných sladidel. Nenechte se ale zmást tím, že například müsli tyčinky jsou zdravé řešení. Rozhodně tomu tak není, protože i ty obsahují cukr, některé jsou dokonce polité čokoládovou polevou. Vyzkoušejte tak raději například ovocné trubičky, které jsou k dostání v mnoha příchutích. Jsou sladké, zdravé a chutnají prostě skvěle.

Zahoďte sladké limonády

O tom, že časté popíjení slazených limonád není dobré, ví nejspíš každý z vás. Ale čím je tedy nahradit? Pokud máte doma tvrdou vodu nebo vám prostě jen nechutná, zkuste nějakou jinou alternativu. Prodávají se i speciální filtrační konvice, které vaši vodu tvrdosti zbaví a dodají jí tak skvělou chuť. Pokud ale přeci jen chcete něco úplně jiného, sáhněte po ovocných džusech a šťávách. V prodejnách se zdravou výživou najdete i méně obvyklé ovocné nápoje, jako jsou například kokos, avokádo, liči a podobně. Poznejte příchuť exotických plodů a uvidíte, že si je zamilujete. Stejně pestrá nabídka je ale i v oblasti čajů a to jak sypaných, tak porcovaných. Druhů je na trhu tolik, že si jistě vybere každý z vás.