Poznejte účinky zeleného ječmene

Zelené potraviny jsou pro člověka nejkvalitnější potravinou. Říká se jim super food, jelikož obsahují velké množství vitaminu, antioxidantů a minerálních látek, které příznivě ovlivňují naše zdraví. Pojďme se spolu podívat na jednu z nich a tou je zelený ječmen.

Co je zelený ječmen

Poznejte účinky zeleného ječmeneJečmen je jedna z nejstarších obilovin, která se pěstuje již po tisíce let. Ječmen znali již staří Římané. Největší boom ale zaznamenává právě v dnešní době, kdy kvalita plodin a celkově životního prostředí výrazně klesá. Pro pevné zdraví je potřeba přijímat kvalitní potraviny, které budou čistit naše tělo. Mladý ječmen je jeden ze způsobů, jak dostat do těla potřebné látky.

Mladý ječmen je zelený prášek plný potřebných vitamínů, minerálních látek a aminokyselin, který se do těla dostává v podobě zeleného nápoje. Obsahují například vitamíny B, C, E a K, hořčík, vápní, železo, fosfor, chlorofyl, kyselinu listovou a jiné.

Tip: Cyklistika

Užívání a účinky ječmene

Poznejte účinky zeleného ječmeneMísto ranní kávy si do 2 dcl vody rozpusťte lžičku ječmenu na lačný žaludek. Výborně vám nastartuje vaše tělo, pomůže při detoxikaci a jako antioxidant. Dokáže bojovat proti rakovinotvorným buňkám a cukrovce. Také napomáhá při neplodnosti, čistí pleť při akné a pomáhá při redukční dietě a hubnutí. Ječmen vám sníží únavu během dne a odstraní deprese.

Ječmen se dá použít i při léčbě pleti zevně. Vyrobte si velmi levnou a přírodní masku tak, že ječmen smícháte s kvalitním olejíčkem a to vše aplikujte na tvář a dekolt a necháte působit po dobu 15 minut. Pleť se stane velmi hladkou a bude působit mladistvě.

Zelený ječmen je jako doplněk stravy vhodný i pro děti, jen jim snižte dávku na polovičku. Výsledky po užívání tohoto zeleného zázraku lze zaznamenat nejdříve tak po třech měsících. Nezalekněte se, pokud se vám například zhorší pleť. Vaše tělo se čistí a tak může dojít zpočátku ke zhoršení symptomů. Ale po pravidelném a dlouhodobém užívání zaznamenáte pozitivní výsledky nejen vy, ale vaše okolí.