Pravidla pro bezpečné opalování v soláriu

Máte rádi tmavší opálení, ale nedaří se vám ho dosáhnout při opalování na slunci nebo na to prostě jen nemáte čas? Pro takové případy existují solária, která jsou dnes na skutečně vysoké úrovni. Pokud jste je již někdy navštívili, jistě víte, jak to chodí, jaká bezpečnostní opatření je třeba dodržovat a na co je potřeba si dát pozor. Internet je plný článků o nebezpečí vzniku rakoviny kůže díky navštěvování solárií, ale současně také tvrzení, která toto popírají. Bezpečně však nebylo potvrzeno ani jedno. Jistě ale víme, že jsou bezpečnostní zásady, kterých byste se během pobytu v soláriu měli držet. Jaké to jsou?

1) Když jdete do solária, měli byste mít důkladně ošetřenou pleť například peelingovým gelem, abyste se zbavily odumřelých částic pokožky. Neměli byste mít na obličeji žádný make-up a už vůbec ne parfém na pokožce. Dlouhé vlasy by měli být stažené do culíky na temeni hlavy, aby nepřekážely, nebo upravené pomocí skřipce. Nezapomínejte, že do solária nemůžete s kovovými předměty, takže naušnice, prsteny a řetízek – vše musí dolů.

2) Důležitá je také ochrana očí během pobytu v soláriu. Většina kosmetických studií je již vybavena speciálními brýlemi do solária, které vám pomáhají chránit oči. Neváhejte si je zapůjčit a mít tak své oči pod kontrolou. Pokud brýle nemáte, mějte oči alespoň během opalování zavřené a chraňte je tak před zářením

Může vás zajímat: Tipy pro bydlení a magazín pro maminky

3) Bez opalovacích prostředků se na slunci neobejdete a ani opalování v soláriích není výjimkou. Ba naopak právě tady, kde je záření velmi intenzivní, potřebujete svoji pokožku chránit obzvlášť. Nemůžete ale používat ty stejné opalovací prostředky, jaké používáte při pobytu na slunci venku. Speciální tělové krémy do solária seženete v drogériích, ale většinou je možné je zakoupit i na recepci kosmetického studia, kde vám navíc poradí, jaký výrobek bude pro váš typ pleti ten nejlepší. Kromě klasických ochranných krému do solárií můžete sehnat i krémy s přídavkem betakarotenu pro ještě intenzivnější opálení.

4) Během pobytu v solárii se hýbejte, aby vaše končetiny byly prokrveny a pokožka tak lépe vstřebávala vrstvu opálení.

5) Pokud jste dnes navštívili solárium, už nechoďte na slunce. Takový nápor by byl pro vaši pokožku moc namáhavý a rozhodně ne příjemný. Pokud chcete dosáhnout hezkého opalování bez jakékoliv újmy, opalujte se jak v soláriu, tak venku, ale nikde ne v ten stejný den.

6) Jestliže chcete po návštěvě solária zamířit rovnou do sprchy, tak na to zapomeňte. Vaše opálení by tak nemělo šanci vyniknout a návštěva solária by tak byla zcela zbytečná. Pokud chcete po soláriu do sprchy, pak minimálně v rozestupu dvou až tří hodin. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše opálení bude v pořádku vepsáno do pokožky bez jakékoliv ztráty.