Správný kalibr je klíčem ke spolehlivě vyrobené zakázce. Které pomůcky vám nesmí chybět?

Moderní doba a její požadavky vsází na maximální přesnost vyrobených součástí. Ať už vyrábíte pro kterékoliv odvětví, nevyhnete se tolerancím v řádech tisícin či setin milimetru. Výroba takových rozměrů není ničím jednoduchým a každá maličkost dokáže nepatrné tolerance úplně rozházet. Z toho důvodu je potřeba dbát na poctivé měření obrobků. Bez čeho se neobejdete?

Základy pro každou výrobu

Vyjmenovat všechny druhy měřících nástrojů by vydalo na samotnou knihu. Ve světě kalibrů jsou ovšem některé základní potřeby, které nesmí zkrátka chybět nikomu. Jedná se především o válečkové kalibry, které mají jednu stranu dobrou a druhou zmetkovou. Ty spolehlivě dokáží identifikovat správnost vyrobené tolerance u děr.

Dále budete potřebovat vybavení na zkoušení správné funkce závitů. K tomu slouží především závitové trny a dobrý i zmetkový závitový kroužek. Samozřejmě se neobejdete ani bez nastavovacích kalibrů sloužících pro správné nastavení měřidla. Dovolujeme si tvrdit, že bez těchto tří druhů se neobejde žádná kvalitní výroba.

Vždy mějte dostatek pomůcek na skladě

Nejlepším řešením je se samozřejmě poctivě vybavit předem. Tak totiž nebudete muset zdržovat výrobu kvůli složitému shánění jednoho druhu potřebného měřidla. Právě tento problém sužuje mnoho majitelů firem, kteří kvůli němu ztrácí čas i peníze. Často buď vůbec nemají potřebný kalibr, nebo mají od každého druhu pouze jeden kus. Co ale dělat, když jej potřebuje několik zaměstnanců najednou? Zpomalená výroba vás stojí ohromné množství peněz.

Dnes již přitom není složité sehnat vše potřebné a jde to i online z pohodlí počítače. Skvělou pomoc vám poskytnou stránky kalibry.cz, kde se setkáte s ohromným výběrem, velkou skladovou dostupností a rychlým dodáním až do vaší firmy.