Za dodávkou do autopůjčovny

Dodávky jakožto užitková vozidla nejsou součástí valné části domácností, a proto vlivem jejich absence mohou občas nastat problémy, třeba během nutnosti odstěhovat nějaké to harampádí ze sklepa či půdy.

Do jisté míry je možné tento plán realizovat i s pomocí osobního vozu, ovšem pouze v případě, kdy je k dispozici tažný vozík. Ani na ten se však nevleze úplně všechno.

Podmínky pronájmu

Pokud není vhodný ani vozík, je potřeba dodávku skutečně sehnat. Je samozřejmě možné poptat se po kamarádech, případně kontaktovat rodinné příslušníky, nicméně většina lidí stejně nakonec skončí ve specializované autopůjčovně. Je jen otázka, ve které.

Mezi ty nejlepší u nás se řadí například společnost Van2Go, která provozuje dvě pobočky. Jedna se nachází v našem hlavním městě, druhá v moravskoslezské metropoli. Do jisté míry je to ale jedno, jelikož pronájem dodávek – Praha probíhá víceméně za stejných podmínek jako v půjčovně dodávek – Ostrava.

Každý zájemce si může pronajmout vůz jak na krátkou dobu, tedy zhruba na jeden až dva dny, tak třeba i na několik měsíců dopředu. V takových případech má samozřejmě klient po předchozí domluvě možnost vozy střídat.

Výhodná otevírací doba

Většina podniků má z logiky věci nějakou otevírací a zavírací dobu. Tak to však ve Van2Go nefunguje. Ani na jedné pobočce nic takového neexistuje. Každý, kdo si bude chtít vůz půjčit či ho naopak vrátit, může klidně dorazit, kdykoliv bude chtít.

V případě pozdně večerních nebo brzkých ranních hodin je ovšem vhodné dát vědět předem, ideálně telefonicky. Je samozřejmě možné použít i mail. Takto se mnohé předem připraví a klient nemusí čekat na vyřízení většiny náležitostí zbytečně dlouho.

Servis

Co by byla autopůjčovna bez kvalitního vozového parku? Asi nic extra, a proto na tohle Van2Go hodně dbá. Každý vůz pochopitelně musí projít zevrubnou servisní prohlídkou i úklidem, než se ho ujme klient.