Jak na odkyselení organismu

Velmi častým tématem v poslední době je překyselený organismus. Co si ale pod tímto pojmem představit? Jaké pH by mělo v ideálním případě mít naše tělo? Lidský organismus by měl mít prostředí v rozmezí 7,35 – 7,45 pH. Do čísla 7 se jedná o neutrální organismus, pod tuto hodnotu je tělo kyselé, nad zásadité. Optimálně by tělo mělo být velmi mírně zásadité hodnoty.

Co překyselení způsobuje?

Překyselený organismus může prokazovat jen malé obtíže, ovšem u některých případů vyvolal i závažná onemocnění. Nemocemi, které překyselený organismus způsobuje, jsou nevolnosti, bolest hlavy, únava, kožní potíže a jiné. Může ale také zapříčinit vznik dny, poruchy jater, rakoviny, infarktu a dalších.

Čím je překyselený organismus vytvářen?

V tomto případě je příčin mnoho. Hlavní příčinou je ale dnešní doba, která je ve znamení stresu, znečištěného prostředí, špatných stravovacích návyků a nevhodného životního stylu. U některých pacientů může překyselení organismu vyvolat i špatné a nepravidelné dýchání.

Tip: Jaký vybrat leasing

Jak proti tomu bojovat?

Při překyselení organismu je potřeba změnit životní styl a jídelníček. Měli bychom se vyvarovat stresu, více sportovat a trávit čas na čerstvém vzduchu.

Do jídelníčku zařaďte potraviny, které mají zásaditý charakter. Strava by měla být pestrá, složená z čerstvých suroviny, zeleniny a ovoce. Vyvarujte se alkoholu a kofeinu a přílišné konzumaci masa a mléčných výrobků. Vhodnými potravinami jsou rajčata, houby, brokolice, hrušky, maliny, zázvor, špenát, okurky, ořechy, cibule, česnek, med, fazole a podobně. Pijte bylinkové čaje, složené z tužebníku, jasanu, pampelišky a měsíčku.

Skvělým nápojem na odkyselení organismu je tento ananasový nápoj.

Na tento nápoj budete potřebovat:

  • 2 dl šťávy z čerstvého ananasu
  • 1 lžíci citrónové šťávy

Obě přísady jednoduše smíchejte a pijte po malých doušcích. Ideální dávkování je dvakrát denně po dobu pěti dnů.

Překyselený organismus je větší hrozba, než by se mohlo zdát. Odkyselte své tělo a nastavte záda všem nemocem.

Více o překyselení organismu se dočtete v alkalické dietě