Jak na podzimní chmury

Podzim je krásné období v čase, kdy si sluneční paprsky hrají s barvami, které toto roční období nabízí. Ovšem realita je většinou taková, že těchto dní není mnoho a místo příjemných slunečných dnů náš čeká šero, déšť, sychravo a větrno. Nepomáhají tomu ani kratší dny s mnohem delší tmou. A tak se může stát, že z deficitu slunce vás přepadne úzkost, splín, nazvat to můžete vlastně jakkoliv.

Jak poznat, že se jedná dočasné období

Pokud nemáte stres způsobený konkrétním důvodem, nebo vás netrápí nějaký problém, nejspíš jste podlehli změně období. Jestli jste často nepříjemní, na okolí reagujete přehnaně podrážděně, málo věcí vás potěší a jste neustále unavení, jedná se nejspíš o podzimní splín, který naštěstí brzy přejde. Je důležité si jen uvědomit, že se jedná o chvilkový stav, který za pár dnů přejde, a proto se není čeho bát.

Jak potlačit nepříjemné stavy

První rada zní, neřešte se a dejte prostor všem emocím. Když vás někdo naštve, jděte si vybít vztek a třeba zakřičte z okna. Pokud se vám chce brečet, zalezte si do postele a chvilku si pobrečte. Uvidíte, že když pocity nebudete potlačovat, rychleji odejdou.

Jak na podzimní chmury

Někdy pomůže i prostá procházka.

Druhá rada se týká vaší fyzické aktivity. Pokud máte náladu mít jednou za čas válecí den, není to na škodu. Ovšem lepší variantou bude, když si půjdete zacvičit. Pokud si myslíte, že nemáte tolik energie na cvičení, nevadí. Zvolte něco poklidnějšího, jako příjemná procházku, pilates, nebo jógu.

Třetí rada je následující. Najděte na podzimu to hezké. Máte rádi svíčky a klidné večery s knihou. Díky podzimu se vám naskýtá mnoho příležitostí. Užijte si teplé svetry, zachumlejte se do měkoučké šály a projděte se s pejskem mezi spadanými listy. A když ani to vás neláká, tak vyzkoušejte nějaké sladké, ale zdravé pečení, například z dýně, které je nyní všude dost.

Jak na podzimní chmury

Svíčky k podzimu prostě patří. Provoňte jimi váš byt.

Čtvrtou a poslední radou je: udělej si radost! Když jsou dny opravdu těžké, zkuste se něčím malým potěšit. Něco pěkného si kupte, pusťte si oblíbený film, zajděte do kavárny, nebo se věnujte vašemu koníčku. Dobré jsou i manuální práce, vyrábění a kreslení, které působí doslova antidepresivně.

Doufáme, že vás některé z našich rad osloví a zároveň pomůžou. Myslete na to, že podzim za chvíli přejde a přichází to krásné období Vánoc.