Udělejte si pořádek v hlavě

Dům uklízíte několikrát týdně, svůj pracovní stůl ještě častěji, ale kdy jste si naposledy uklidili v hlavě? Pokud si myslíte, že to nepotřebujete, tak jste na omylu. Váše hlava od narození pobírá denně tolik informací, že je pro ni obtížné rozpoznat, které jsou důležité a které už nikoliv. Každý den do ní ukládáte nové a noví informace, ve kterých není systém, podle kterého by mozek rozpoznal, zda pro vás má daná informace nějakou hodnotu nebo ne. Udělejte si proto pořádek v hlavě a začněte den s dokonale čistou myslí.

Nenoste v hlavě to, co nemusíte

Aby byl váš mozek schopen soustředit se na to, co je podstatné, musíte mu naopak od některých myšlenek ulehčit. Jak? Pomocí diáře. Nemusíte si všechny úkoly, které čekají na to, až je splníte, nosit v hlavě. Zapisujte si je přehledně a nejen, že je tak nezapomenete, ale navíc je budete mít neustále na očích, takže se k nim jistě brzy dostanete. Vaše mysl se tak bud emoci soustředit na jiné věci, ne na položky v nákupním seznamu, pracovní úkoly a narozeniny vašich blízkých. To vše zkrátka v hlavě nosit nemusíte. Naučte se využít papírový nebo elektronický poznámkový blok a uvidíte, že vaše mysl bude najednou víc soustředěnější.

Zajímavé novinky: Herní magazín a internetové novinky

Trénujte svůj mozek

Aby byla vaše hlava schopna fungovat správně, je potřeba ji udržovat a to pomocí tréninku. Trénovat byste měli jak svůj mozek, tak paměť. Mozek můžete procvičit pomocí různých kvízů, křížovek, ale i samotným čtením, které je pro něj také prospěšné. Paměť už bude vyžadovat více času. Opět můžete sáhnout po nějakých hrách. Skvělé na trénink paměti je například nestárnoucí pexeso. Aby váš mozek nevypadl ze cviku a stále se něco učil, můžete se pustit například do studia nového jazyka. Nedovolte mu, aby zahálel a trénujte jej kdykoliv jen to bude možné. Pokud například jezdíte do práce městskou hromadnou dopravou, stáhněte si do mobilu aplikace, které vám s trénováním paměti pomohou. Využijete tak svůj čas efektivně a váš mozek bude stále ve skvělé kondici.

I hlava potřebuje vypnout

Ano, stejně jako si vaše tělo potřeba občas dát pauzu a jen tak lenošit a odpočívat, i vaše hlava chce mít klid. Skvělým způsobem, jak dosáhnout dokonalého uvolnění mysli, je například jóga. Jedná se o harmonické cvičení, které pochází z východu, Jeho předností je právě schopnost uvolnit nejen tělo, ale i mysl. Během několika okamžiků dostanete své tělo do rovnováhy a budete se cítit uvolněněji než kdy dřív. Pokud právě jóga není váš šálek čaje, zklidnění mysli dosáhnete i pomocí sledování filmů. Nejvhodnější jsou pro tento případ pochopitelně komedie, u kterých vaše mysl může odpočívat, zatímco vy se budete skvěle bavit. Pečujte o svoji mysl jak nejlépe můžete a ona se vám za to ve stáří odvděčí.