Inspirujte se příběhy druhých

Nejlepším způsobem, jak něčeho dosáhnout, je mít silnou motivaci. Jedním z největších tahounů v takovém případě jsou příběhy osob, kterým se podařilo dosáhnout stejných cílů, jaké máte stanovené i vy. Díky příběhům jiných osob si prožijete jejich příběh, zjistíte, jak se poprali s překážkami, které jim život postavil do cesty a zjistíte, jak se jim vy můžete snadno vyhnout. Ať už je vaším cílem zhubnout, začít zdravě jíst nebo pravidelně meditovat – vše už vyzkoušel někdo před vámi. Inspirativní příběhy lidí, kteří začínali se stejnou nejistotou jako vy. Pokud uvidíte, jak snadno lze dosáhnout svých cílů, pustíte se s chutí do plnění těch svých.

Najděte si svůj vzor

Základem úspěchu je nalézt člověka, který už absolvoval cestu, na kterou se hodláte vydat i vy. Chcete zhubnout? Najděte si člověka, který byl plnoštíhlý, ale podařilo se mu úspěšně přebytečný kila shodit. Načerpejte užitečné rady z jeho příběhu, jak na štíhlou postavu. Rada od člověka, který si procesem hubnutí úspěšně prošel, pro vás bude velmi důležitá. Jestliže je vaším cílem zaměřit své jídlo více na zdravou výživu, opět si vyhledejte člověka, který si svůj jídelníček postupně upravil do zdravější podoby. Dozvíte se jistě spoustu užitečných věcí, které můžete následně také vyzkoušet. Pokud uvidíte, že člověk jako jste vy, dokázal dosáhnout tak radikální životní změny, půjde vám dosažení stejného cíle mnohem snáz. Budete už vědět, na co se připravit a čemu se vyvarovat.

Zajímavý tip: Cestovní magazín

Jeden příklad za všechny

Leo Babauta je známý americký spisovatel a blogger. Zabývá se osobním rozvojem, kterému také věnoval svůj blog. Když zjistil, že je v jeho životě něco špatně, začal s postupnými změnami. Od změny stravovacích návyků se dopracoval až ke zdravému jídelníčku a aktivnímu životu, díky kterému se stále udržuje v kondici. Sám je názorným příkladem toho, že když se chce, všechno jde. Pomocí svých webových stránek poskytuje všem zájemcům z řad široké veřejnosti rady a nápady, jak podobných změn ve svém životě dosáhnout také. Stejně jako vám řekne asi většina odborníků, i Leo Babauta věří, že změna musí začít v hlavě. Důležité je si ujasnit, čeho chcete dosáhnout, proč a jaké odměny se vám po dosažení cíl dostane. Pokud tedy například bojujete s přebytečnými kily, bude vaším cílem zhubnout, abyste se cítili skvěle, vyhnuli se posměchu okolí a mohli si kupovat oblečení menších velikostí. To bude vaše motivace, váš hnací motor, díky kterému dokáže vše, pro co se rozhodnete. Nebojte se neúspěchu, nebojte se toho, že selžete. To se může stát každému. Důležité je nevzdávat a zkoušet to znovu a znovu. Inspirujte se příběhy druhých, kteří si i přes překážky dokázali splnit své sny. Vše máte vy ve vlastních rukou a je tedy jen na vás, jak se s tím poperete.