Objevte sílu kamenů – křišťál a růženín

Už jste někdy slyšeli o tom, že každý kámen, nebo minerál má svojí specifickou vlastnost a sílu, kterou nás dokáže ovlivnit? Pokud ne, je určitě zajímavé se dozvědět něco o smýšlení, které je úzce spojená s astrologií. Dnes si představíme křišťál a růženín.

Křišťál

Objevte sílu kamenů – křišťál a růženín

Křišťál je bezbarvý průhledný minerál, který se svým složením řadí ke křemenu. Tento kámen je prý spojován se sílou, ochranou, harmonií a meditací. Je přiřazen Slunci, ale zároveň i Měsíci a symbolizuje živly ohně a vody. Tento kámen patří mezi nejúčinnějších léčivé krystaly. Dokáže pohlcovat negativní energii a podpořit tu pozitivní. Povzbuzuje zdravou psychiku, samostatnost a pomáhá se sebezdokonalováním. Odstraňuje psychické bloky, zajišťuje klidný spánek a odráží elektromagnetické záření. Vhodný je pro posílení imunity a podpoření funkce trávicího traktu.

Růženín

Objevte sílu kamenů – křišťál a růženín

Slovo růženín je odvozen od slova růžová, která je charakteristickou barvou tohoto kamene. Růženín má blahodárný vliv na osoby trpící chorobami ledvin a srdce. Tento kámen podporuje centrální mozkový systém, funkci jater, plic a genitálií. Zlepšuje mužskou plodnost a detoxikuje organismus od škodlivých látek a přebytečných tekutin. Dokáže pomoci při dlouhodobých nemocích a léčbě pleti. Pro svoji barvu je často spojován s láskou, krásou a životní energií. Růženín je propojen s planetou Venuší a elementem vody. Majiteli pomáhá otevřít se lásce k ostatním, ale i sobě. Může dodávat fantazii a tvůrčí myšlení a odstraňovat pocity strachu, viny a zlosti.

Tyto dva kameny jistě každý zná, a proto je zajímavé, jakými vlastnostmi byly obdařeny.