Jak se zbavit překyseleného organismu

V lidském těle je třeba neustále udržovat rovnováhu mezi kyselinami a zásadami. Jen díky tomu nám totiž organismus poděkuje správně fungující látkovou výměnou a enzymy. Zajímá vás, jak tuto rovnováhu tedy nastolit?

Jaké pH má naše krev

Optimálně by naše krev měla mít lehce zásaditou hodnotu pH pohybující se kolem 7,3. I samo tělo se snaží tuto hodnotu dodržovat, jelikož výsledkem je celkové zdraví našeho organismu. Pokud dojde k vychýlení zmíněné hodnoty, celé naše vnitřní prostředí se rozhodí a my se tak snáze potýkáme s rozvojem onemocnění.

TIP: Víte, jaká je nejzásaditější potravina na světě? Jedná se o čínskou houbu Reishi, jejíž extrakt se přidává do kávy, čaje nebo třeba horké čokolády.

Odkud se berou kyseliny

Nejčastěji se kyseliny do našeho těla dopraví prostřednictvím obyčejného dýchaní. Dále je na ně organismus náchylnější v případě, že žijeme ve stresu nebo pokud nejíme správně. Vždy, když naše tělo musí strávit živiny přijímané ze stravy, vzniká velké množství vedlejších produktů. A mezi nimi právě i kyseliny. U štěpení cukru tak například náš organismus vytváří kyselinu močovou.

Jak již bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, lidské tělo se snaží o rovnováhu mezi kyselinami a zásadami. Kyselou krev tak například neutralizuje s pomocí zásaditých minerálů získávaných ze svalů, cév, kloubů a kostí. Vůbec nejčastěji využívaným minerálem je přitom vápník, který však ve zmíněných orgánech zásadně chybí.

Změňte svoji stravu

Pokud chcete svému tělu ulevit a přispět k vyrovnanému pH, zaměřte se v prvé řadě na váš jídelníček. Zkuste například vynechat klasickou kávu, která náš organismus zbytečně nadměrně zakyseluje. A vsaďte místo toho na zásaditou alternativu – kávu s čínskou houbou Reishi.

Širokou nabídku produktů s houbou Reishi najdete na www.kavareishi.cz.