Pro úspěšnou léčbu zánětu močových cest je důležité odvodňování

Akutní a chronické záněty močových cest, ledvin a vysoký krevní tlak jsou úpornými onemocněními, jejichž úspěšné přeléčení si vyžaduje nejen systematickou léčbu, ale i poctivé odvodňování. Odváděním vody se z organismu účinně vyplavují zánětlivé látky a škodliviny. Lékaři doporučují léčbu kombinovat s přírodními prostředky, bylinkami a potravinami, jež účinnému odvodnění napomáhají.

Zelenina, ovoce a byliny podporující účinné odvádění moči

Které z dostupných potravin a bylinek odvodňování napomáhají? Při vysokém tlaku jsou lékaři předepisována chemická diuretika, ovšem z přírodní lékárny je takovým prostředkem vodní meloun nebo okurky. Močopudné účinky má rovněž kořenová zelenina jako pastyňák, petržel a celer. Nezatracujme ani jablka. Tím, že do sebe vtahují vodu, nabobtnají, a proto se jejich pojídáním zlepší i peristaltika střev. Mezi důležité bylinky, které mají prokázaný močopudný vliv, patří například list z břízy bradavičnaté, nať přesličky rolní, jalovec obecný, nať libečku lékařského, kukuřice setá, řebříček obecný, černý rybíz, černý bez, zlatobýl, maliník, pampeliška lékařská, kopřiva dvoudomá a brusinka obecná. Před pitím bylinných čajů nebo užíváním doplňků stravy bohatých na bylinné směsi se mají pacienti vždy poradit s ošetřujícím lékařem, aby nedošlo k nežádoucímu zhoršení stavu či kontraindikaci s užívanými léky.

Extrakty z bylin sloučené do kapslí HERBA ODVODNĚNÍ

Doporučovaným doplňkem stravy, jenž nenahrazuje předepsané léky, ale má prokázaný močopudný účinek, patří HERBA ODVODNĚNÍ/60 kapslí. Slouží pro normalizaci funkce močových cest. Obsahuje extrakty z kopřivy dvoudomé, jalovce obecného a z břízy bělokoré. Kopřiva slouží k podpoře funkce ledvin a odvodňování, jalovec má močopudné účinky, stimuluje činnost ledvin a bříza napomáhá vylučovací funkci ledvin.