Jak na úklid koupelny a WC?

Úklid koupelny a WC patří v rámci úklidu mezi nejméně oblíbené činnosti, jelikož úklid těchto místností většinou zabere mnoho času. Zjistěte, čemu věnovat pozornost, abyste si ušetřili práci a zajistili dokonalou čistotu vaší koupelny a WC.

Jak při úklidu postupovat?

Při úklidu koupelny a WC je třeba se také držet několika základních pravidel. Obecně platí, že úklid koupelny a WC by měl probíhat od shora dolů, tak jako v případě úklidu jiných místností. Nejprve začněte poličkami, obklady, zrcadlem apod. Pozornost je třeba věnovat i různým spárám, které jsou útočištěm bakterií a jiných škodlivých organismů. Jejich čištění vám například usnadní běžný kartáček na zuby. Při úklidu WC byste pak neměli opomenout sedátko, které je vhodné rozebrat. Poslední fází by pak měl být úklid podlahy.

Výběr čisticích prostředků je důležitý

Kromě základních pravidel je při úklidu koupelny a WC stejně důležité zvolit správné domácí čisticí prostředky, jelikož špatně zvolené čisticí prostředky mohou poškodit jednotlivé povrchy. Zejména je třeba se vyhnout abrazivním čisticím prostředkům při čištění vany, umyvadla a dalších povrchů. Chcete-li si ušetřit starosti, pak se vyplatí vybírat čisticí prostředky určené na úklid koupelny a WC. Řada těchto čisticích prostředků navíc obsahuje speciální přísady, které úklid zjednoduší a výsledek bude stát za to.

Dokonalý úklid koupelny a WC zajistí čisticí prostředky Lavon

O skvělý úklid vaší koupelny a WC se například postarají domácí a ekologické čisticí prostředky Lavon, které jsou charakteristické vysokou účinností, nízkou cenou a šetrností k různým povrchům.

Mezi hojně využívané produkty patří například sanitární přípravek na čištění koupelen s bohatou a hustou pěnou, O odstranění vodního kamene, rzi a minerálních zbytků v umyvadle, vaně WC míse a z obkladů se pak postará prostředek Lavon podlahy a povrchy sanitární. Likvidaci virů a bakterií vám zajistí Lavon dezinfekce na povrchy. K dokonalé čistotě WC a umyvadel můžete použít hygienický gel s chlórem, který zároveň místnost provoní. Nakonec čistotu skel beze šmouh, klik a dalších ploch zajistí čistič Lavon hygiena bezoplachová.