Chcete zhubnout? Dodržujte tyto základní pravidla

Začít hubnout je něco, co není vůbec lehké. Pokud se snažíte o změnu vaší postavy, nejen že musíte obměnit jídelníček, ale i náplň volného času. Pojďme si ukázat základní pravidla a chyby, kterým je dobrý se při hubnutí vyvarovat.

Vypracujte si jídelníček a nehladovte

Nejčastější chybou, které se dopouští hodně lidí, je ta, že hladoví. Místo toho, aby si připravili, nebo nechali vypracovat, vyvážený jídelníček, uberou na velikosti porcí, nebo vynechají některé chody. A to je zásadní chyba. Tělo si uvědomuje, když mu neposkytujete dostatek živin, kolik potřebuje a začne si je ukládat. Výsledkem je přibývání na váze, nebo její stagnace.

Pokud se rozhodnete zhubnout, je potřeba mít vyvážený jídelníček o minimálně pěti chodech. Nevynechávejte snídaně a skládejte si jednotlivé chody z čerstvých a zdravých surovin. Pokud si nevíte s jídelníčkem rady, nechte si poradit od odborníka.

Pravidelná fyzická aktivita

Nikoho asi nepřekvapí, že k hubnutí je potřeba se hýbat a tedy spalovat. U tohoto bodu platí také několik pravidel. Za prvé, nestrhat se. Ano, je potřeba si dát do těla. Pokud ale váš organismus není zvyklý na žádnou podobnou aktivitu a zná jen sedací polohy, mohlo by vás to také položit. Přetáhnete-li se hned na začátku, může se vám stát,že se nebudete cítit dobře a k fyzické aktivitě si vypěstujete nechuť.

Začínat se musí pomalu. Raději cvičte častěji, i klidně dvakrát denně, ale tak, aby to vaše tělo v pohodě zvládalo. Vyberte si oblíbenou činnost a provádějte ji pravidelně.

Pokud se rozhodnete jít cestou k lepší postavě, nezapomeňte, že to není jen krátkodobá změna. Naopak, jedná se o něco trvalého. Proto zapomeňte na všechny tukožroutské diety, ale změňte svoji životosprávu díky zdravému a vyváženému jídelníčku a pravidelnému cvičení. Uvidíte, že budete nejen vypadat, ale i se cítit skvěle.