Buďte krásná s bambuckým máslem

V ženské kosmetické taštičce nalezneme různé pomocníky, ale snad každá žena disponuje nejméně jedním krémem. Vybrat si krém, který by vyhovoval typu vaší pleti, může být leckdy oříšek. Zkuste proto přírodní cestu s bambuckým máslem, které bude vyhovovat opravdu komukoliv. 

Bambucké máslo – původ a obsah vitamínů

Bambucké máslo je známo také pod názvem shea butter. Tento tuhý olej je získáván vařením velkých hnědých ořechů z afrického stromu shea tree. Tento strom roste přirozeně v rovníkové oblasti Afriky, především na území Ghany, Mali a Nigérie. Strom dorůstá do výšky 12 – 20 metrů. Někomu může svým vzhledem připomínat dub typický pro naši oblast Čech.

Bambucké máslo se dá využívat jako zdravá variantu tuku v kuchyni. K čemu je ale častěji využíváno, je především v kosmetice. Tento olej obsahuje vitamíny A, E, F a řadu nenasycených mastných kyselin jako je: kyselina olejová, kyselina stearová, kyselina linolenová a další.

Bambucké máslo – pomocník v kosmetice

Bambucké máslo je velmi oblíbenou ingrediencí řady firem vyrábějící kosmetiku pečující o pleť. Je to díky jeho zkrášlujícím a zvláčňujícím složkám. Najdeme ho v krému na ruce, na pokožku těla, na obličej či v mastích léčící drobné popáleniny.

Bambucké máslo skvěle regeneruje pokožku a pomáhá léčit různá poranění a kožní onemocnění jako je akné, strie, ekzém a psoriázu. Podporuje elasticitu pleti a zachovává její jemnost. Zároveň zpevňuje nehty, vlasy a eliminuje vznik nových vrásek. Tento přírodní olej má také skvělé antiseptické, hydratační a detoxikační účinky. Při použití v kuchyni podporuje trávení, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a doplňuje do organismu specifické kyseliny.

Pokud toužíte po maximálním účinku bambuckého másla, používejte ho v surové formě bez dalších přidaných ingrediencí. Vybírejte ty nejkvalitnější, ideálně v bio kvalitě, a zbavte svou pleť veškerých nedokonalostí.