Bylinky na bolest v krku: zažeňte nemoc přírodní cestou

Bolí vás v krku a potřebujete se rychle vyléčit? Využijte bylinnou léčbu. Jitrocel, šalvěj nebo tymiánový sirup vám snadno pomohou vyléčit váš bolavý krk.

Jaké bylinky na bolest v krku

Bylinka, která je jednoznačně vhodná na léčbu bolestí krku a zánětu horních cest dýchacích je jitrocel kopinatý. Sirup z jitrocele jistě všichni znáte. Léčí také kašel a nachlazení, celkově působí na zlepšení imunity organismu. Jitrocelový sirup si můžete připravit i doma sami, stačí nasbírat jitrocelové listy, zasypat je cukrem a nechat odstát v teple, nejlépe na okně, až se vytvoří sirup.

Šalvěj lékařská je bylinka, která působí protizánětlivě a anitmikrobiálně. Můžete kloktat šalvějový čaj nebo i pít, zmírňuje nadměrné pocení při horečce. Oblíbené jsou i šalvějové bonbony.

Heřmánek lékařský je bylinka, která je často používaná. Heřmánkový čaj léčí celé tělo, i bolavý krk. Zklidňuje, působí proti zánětu a také jako desinfekce. Můžete si jej dosladit i medem, který má antimikrobiální účinky.

Mateřídouška obecná je silné přírodní antibiotikum, je antibakteriální a působí proti virům. Je vhodné ji užívat jako čaj nebo tinkturu.

Jak vyléčit bolavý krk pomocí bylinek

Bylinky jsou vhodným léčivem při bolestech v krku. Nejlépe je užívat je jako sirup, tinkturu, kloktadlo nebo čaj. Dobré jsou i bylinky ve formě páry, například heřmánek, který vám pročistí dutiny a dýchací cesty.

Co je lepší: bylinné čaje, kapky, tinktury?

Nejlepší na bolesti v krku jsou bylinné čaje, které obsahují také slizové látky, které vám zpříjemní vykašlávání a omezí bolesti v krku. Kapky a tinktury jsou více koncentrované, takže mají zase rychlejší účinek a zdraví prospěšných látek je v nich obsaženo více. Pořídit si můžete také bonbony s obsahem bylin. Ať už užijete cokoliv, bylinky vám jistě pomohou od bolesti v krku i nachlazení.