S bylinami proti nespavosti

Čaj může být skvělým pomocníkem k relaxaci, ale i k povzbuzení. Výhodou široké škály čajů je ta, že ho můžeme využít na různé způsoby. Musíme jen vybrat ty nejlepší byliny.

Nespavostí můžete trpět z mnoha důvodů. Může váš rušit stres, který vás doprovází i ve večerních hodinách, hlava plná myšlenek, špatný jídelníček a podobně. Každopádně dobrý spánek je potřebný k regeneraci našeho těla. Bez něj by to prostě nešlo. Jaké byliny nám tedy pomohou k maximálnímu odpočinku?

Heřmánek

Heřmánek je již po staletí známý pro své léčivé vlastnosti, a proto ho má doma snad úplně každý. Je považován za vysoce účinný přírodní lék proti nespavosti. Výhoda této byliny je také ta, že nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky.

S bylinami proti nespavosti

Kozlík lékařský

Stejně dlouhou historii používání má i kozlík lékařský. Z něj se využívá však jen kořen, který je typický svojí silnou a hořkou chutí. Kořen má uklidňující účinky a působí tedy proti nespavosti. Kozlík lékařský obsahuje aminokyseliny, které uklidňují mozkovou činnost a zmírňují úzkost. Podporují hluboký a uvolnění spánek.

Levandule

Levandule krásně voní, a proto si čaj z ní musí užít každý. I tato bylina je již po několik let používána k navození relaxace. Již samotné inhalování levandulového oleje podporuje hlubší a kvalitnější spánek a zlepšuje energii následující den. Kromě toho tiší neklid a psychické problémy způsobené stresem.

S bylinami proti nespavosti

Meduňka

Meduňka je protistresovou bylinkou, která si hravě poradí i s úzkostí. Pokud jsou příčiny vaší nespavosti tohoto druhu, vyzkoušejte odvar z této byliny před spaním.

Je úplně jasné, že pokud se rozhodujete, jak léčit svou nespavost, sáhněte v prvních krocích vždy po přírodních prostředcích, a tedy po bylinkách. Dalšími typy, jak přivodit spánek, je zařadit více fyzické aktivity a meditace a navodit příjemné prostředí na spaní s menším počtem elektroniky v místnost. Samozřejmě také eliminujte stres. Jsou-li vaše problémy dlouhodobé, je lepší poradit se s lékařem. Nezapomeňte však, že závislost si můžete vypěstovat na čemkoliv, dokonce i na bylinkách, které obsahují řadu silných antidepresivních látek. Buďte proto opatrní.

Víte-li však, že dnes se vám nejspíše nepodaří usnout, uvařte si horký bylinný čaj a nechte se ukolébat ke spánku.